Newsy

Zwycięstwo w derbach 15.11.2022

Zwycięstwo w derbach

Drużyna rocznika 2007 zakończyła jesienne rozgrywki.

W ostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyliśmy się na Winogradach z TPS-em. Chcieliśmy zakończyć ją zwycięstwem i po cichu liczyliśmy, że dzięki temu rzutem na taśmę wskoczymy na drugie miejsce w tabeli. Gospodarze - podbudowani zwycięstwem nad liderem tabeli kilka dni wcześniej - także mieli nadzieję na zdobycie kompletu punktów. Zapowiadało się zatem dobre zacięte widowisko.

Pierwsze minuty były dość wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Dobrze jednak graliśmy w defensywie i nie dopuszczaliśmy rywali pod nasze pola karne. Sami natomiast coraz częściej zaczęliśmy zagrażać bramce TPS-u. W 14. minucie nasz napór przyniósł otwarcie wyniku, gdy w zamieszaniu przed bramką piłka spadła pod nogi Mykoły Glushchenko, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Prowadzenie pozwoliło nam grać nieco spokojniej i szukać kolejnych okazji do strzelenia goli. Przed przerwą dopięliśmy swego i zdobyliśmy drugą bramkę - Grzegorz Wojciechowski najpierw odebrał piłkę, a później popisał się świetnym podaniem do Mykoły, który po raz drugi umieścił piłkę w bramce. Rywale nie byli w stanie odpowiedzieć i do przerwy prowadziliśmy 2:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Oba zespoły stwarzały sobie niezłe okazje, jednak to nam było bliżej podwyższenia wyniku niż gospodarzom do bramki kontaktowej. Po przerwie na boisku pojawiło się kilku zmienników, którzy także pokazali się z niezłej strony. Gdy mecz zmierzał do spokojnego końca, dość nieoczekiwanie popełniliśmy prosty błąd w obronie, który skończył się drugą żółtą kartką dla Ivana Shpaka i w konsekwencji mecz musieliśmy kończyć w dziesięciu. Gospodarze mieli nadzieję na odwrócenie losów meczu i ruszyli do ataków większą liczbą zawodników. My jednak dobrze broniliśmy i stworzyliśmy sobie kilka okazji po kontratakach. Dwa z nich zakończyły się golami. Najpierw precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Mykoła Glushchenko, tym samym kompletując hattricka, a na dwie minuty przed końcem świetne dośrodkowanie Krystiana Mańkowskiego wykończył Adrian Chraplewski.

Na zwycięstwo 4:0 na wymagającym terenie z pewnością solidnie zapracowaliśmy. Byliśmy skoncentrowani i zaangażowani od pierwszej do ostatniej minuty i dzięki temu mogliśmy cieszyć się z trzech punktów.

Jak okazało się już po spotkaniu, dzięki dobremu wynikowi z TPS-em oraz innym rezultatom tej kolejki awansowaliśmy na drugie miejsce I Ligi Okręgowej i to na drugim stopniu podium ostatecznie kończymy rundę jesienną. Brawo!