Newsy

Zwycięstwo seniorów w Brzeźnie! 09.05.2022

Zwycięstwo seniorów w Brzeźnie!

Po niezwykle emocjonującym i pełnym walki meczu, zespół seniorów wywiózł komplet punktów z trudnego terenu, jakim bez wątpienia jest boisko w Brzeźnie.

W niedzielę, 8 maja, pokonaliśmy Maratończyka Brzeźno 3:2. Spotkanie od początku układało się po naszej myśli, jednak ponownie wykazywaliśmy się nieskutecznością. Andrzej Ścigałło w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem trafił w słupek. Chwilę później pełniący rolę kapitana w tym meczu Ścigałło, podszedł do rzutu wolnego, wywalczonego przez świetnie dysponowanego w tym meczu Kamila Mikulskiego. Bardzo dobry strzał obronił jednak bramkarz gospodarzy, jednak do odbitej piłki jako pierwszy dobiegł Kacper Kęsy i wyszliśmy na prowadzenie. 6 minut później, po długim podaniu Sebastiana Paikerta, sytuację wykorzystał Maksymilian Chomicz, podwyższając na 2:0.
 
Druga połowa niestety nie układała się po naszej myśli. W 63. minucie było już 2:2. Chwilę później trener Janicki ujrzał dwie żółte kartki za polemikę z sędziami, którzy wyraźnie ulegali presji miejscowych kibiców i doświadczonych zawodników z Brzeźna. Zespół na te zdarzenia zareagował jednak bardzo dobrze, ponownie przejmując kontrolę nad spotkaniem, czego efektem była bramka zdobyta przez Bartosza Augustyniaka w 84 minucie. W doliczonym czasie gry 3 punkty zapewnił nam świetnie dysponowany Marcin Sztulpa.

Cały zespół zaprezentował niezwykłą wolę walki, czego efektem jest pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Brawo!

_______________________________________________________

Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań 2:3 (0:2)
Gole: K. Kęsy, M. Chomicz, B. Augustyniak
Skład: M. Sztulpa, T. Puchalski (65' B. Augustyniak), B. Kryczka, M. Chomicz, S. Paikert, M. Kowalski, T. Depa, K. Kęsy, K. Mikulski, A. Ścigałło, M. Staniewski oraz, E. Bartkowiak, A. Winter, J. Brylewski

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner