Newsy

Zwycięstwo Młodzików 04.11.2022

Zwycięstwo Młodzików

Nasz zespół zagrał mecz rewanżowy z LPFA Bułgarska.

Już na początku meczu mieliśmy kilka okazji do zdobycia gola. Niestety, piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Obie drużyny grały uważnie, tak by nie stracić gola. Na wysokim poziomie była kultura gry. To jednak nasz zespół częściej posiadał piłkę. Cieszy, że potrafiliśmy skutecznie otworzyć grę do strefy niskiej i cierpliwie ją budować. Każdy z zawodników miał sporo pewności siebie, dzięki czemu nie popełnialiśmy błędów mimo presji przeciwnika. W środku boiska bardzo dobrze piłkę rozgrywał Ignacy Sierpiński. Na pochwałę zasługują zawodnicy grający na bokach boiska, Kinga Felsmann, Franciszek Springer, Jan Wiese.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, nadal realizowaliśmy przedmeczowe założenia. Graliśmy dobre zawody, ale brakowało skuteczności pod bramką przeciwnika. Na szczęście na kilka minut przed końcem spotkania w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Filip Wieczorek. Chwilę później jeszcze Wojciech Bigus, po indywidualnej akcji, uderzył w słupek. Jako, że gola nie straciliśmy, mecz zakończył się naszą wygraną 1:0.

Na brawa zasługuje cała drużyna. Zagraliśmy dobre zawody. Cieszy, że z każdym meczem robimy postępy.  Za tydzień zagramy ostatnie spotkanie. W Skokach zmierzymy się z zespołem LPFA.