Newsy

Wysokie zwycięstwo juniorów młodszych 12.05.2022

Wysokie zwycięstwo juniorów młodszych

W sobotnie popołudnie kolejny swój mecz ligowy rozegrali zawodnicy rocznika 2005. Tym razem gościliśmy na naturalnym boisku znajdującym się na poznańskim osiedlu Wichrowe Wzgórze, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół OTPS Winogrady.

Spotkanie zaczęło się dla nas bardzo dobrze, ponieważ po bramkach Adriana Taciaka z 2 minuty i Janka Radeckiego z 8 minuty prowadziliśmy już 2:0. Nasza przewaga z początku meczu wprowadziła niestety spore rozluźnienie w defensywie, czego efektem była bramka gospodarzy w 18 minucie. Dzięki temu trafieniu przeciwnicy złapali nieco wiatru w żagle i gra chwilowo się wyrównała. W 23 minucie to jednak znowu my doszliśmy do głosu, a podanie Adriana Taciaka skutecznie wykorzystał Janek Szymański, podwyższając nasze prowadzenie. Natomiast na przerwę schodziliśmy prowadząc już 5:1 po dwóch stałych fragmentach gry. Najpierw w 33 minucie Maciej Bauer dośrodkował z rzutu wolnego wprost na nogę Patryka Kurasza, a później, w 40 minucie, rzut karny skutecznie egzekwował Maks Chomicz.

Druga połowa zaczęła się od naszych ataków. W 51 minucie dośrodkowanie Janka Radeckiego świetnie wykończył Adrian Sobala, który tuż przed przerwą zmienił Maksa Chomicza. Kolejne bramki strzelaliśmy w 60 i 64 minucie, a swoje drugie trafienia tego dnia dołożyli Adrian Taciak i Janek Radecki. W następnych minutach na boisku pojawiło się kilku rezerwowych zawodników, w tym dwóch graczy rocznika 2006. Jeden z nich, Jakub Kruszwicki, zdobył dwie bramki - w 72 i 79 minucie. 5 minut później przeciwnicy skutecznie wykończyli swój atak, ustalając wynik spotkania na 10:2.

Tego dnia sporo nam wychodziło na boisku. Zespół bardzo dobrze prezentował się w fazie atakowania, zarówno pod względem skuteczności, jak również pod względem realizowania założeń taktycznych. Cieszą również bramki zdobyte po stałych fragmentach gry, co było jednym z naszych założeń. Nieco gorzej radziliśmy sobie tym razem w defensywie, tracąc zbyt łatwo obie bramki. Cieszy nas również komplet zwycięstw we wszystkich meczach ligowych, ale już w najbliższy weekend zagramy z zespołem Mieszko Gniezno, który jest w takiej samej sytuacji. Z pewnością będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Wszystkie ręce na pokład!
___________________________________
OTPS Winogrady - Koziołek Poznań 2:10 (1:5)
Gole: A. Taciak (2), J. Radecki (2), J. Szymański, P. Kurasz, M. Chomicz, A, Sobala, J. Kruszwicki (2)
Skład: J. Zimlak, M. Paszkowski, M. Nowak, J. Lis (70’ A. Janicki), M. Bauer, J. Wojciechowski, P. Kurasz, J. Szymański, J. Radecki (60’ S. Frąckowiak), A. Taciak (70’ J. Kruszwicki), M. Chomicz (44’ A. Sobala)