Newsy

Ważna wygrana juniorów starszych 20.06.2022

Ważna wygrana juniorów starszych

Przedostatni mecz sezonu rozegrali w niedzielne południe zawodnicy rocznika 2004.

Nasz zespół rywalizujący w lidze wojewódzkiej mierzył się z GKS-em Dopiewo. Oba zespoły, które przed tym meczem dzielił jedynie punkt w ligowej tabeli, walczą o miejsce na podium. Zwycięstwo którejś z drużyn mogło zatem mieć spory wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia.

Zaczęliśmy to spotkanie grając odpowiedzialnie w defensywie i starając się cierpliwie budować nasze ataki. Dzięki temu udało nam się osiągnąć przewagę w posiadaniu piłki i coraz częściej zagrażać bramce rywali. Przyniosło to rezultaty w 16 i 19 minucie gry. Najpierw po indywidualnym rajdzie Mikołaja Frąckowiaka gola strzelił Jakub Kieliszewski, a chwilę później dośrodkowanie Mateusza Mocha wykończył strzałem głową Maciej Burdelski. Dodało nam to jeszcze więcej pewności siebie, czego efektem była jeszcze jedna zdobyta przed przerwą bramka. Prostopadłe podanie Mateusza Cichockiego na gola zamienił Mikołaj Frąckowiak.

Po przerwie obraz meczu niewiele się zmienił. Kontrolowaliśmy przebieg gry i stwarzaliśmy sobie sporo okazji strzeleckich, brakowało nam jednak dokładności lub odrobiny szczęścia by zamienić je na gole. Na kwadrans przed końcem meczu, w krótkim odstępie czasu, nasze ataki przyniosły skutek, a na listę strzelców wpisali się Maciej Burdelski i Mikołaj Muszyński. Mimo jeszcze kilku okazji wynik 5:0 dla Koziołka utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Z pewnością może nas cieszyć to, że był to kolejny mecz, którego przebieg kontrolowaliśmy przez całe 90 minut. Jako zespół dobrze prezentowaliśmy się w fazie bronienia, a w atakowaniu szukaliśmy kombinacyjnych rozwiązań, po których stwarzaliśmy sobie sporo szans bramkowych. Warto też podkreślić, że nasz zespół stara się konsekwentnie realizować założenia przedmeczowe bez względu na to, w jakim składzie przebywamy na boisku. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach - ze względu na różne czynniki pozasportowe - musieliśmy sobie radzić bez kilku wcześniej ważnych dla nas zawodników. Brawo Drużyna!
_______________________________________
GKS Dopiewo - Koziołek Poznań 0:5 (0:3)
Gole: J. Kieliszewski, M. Burdelski (2), M. Frąckowiak, M. Muszyński
J. Siekiera - J. Zaidlewicz (46’ M. Dudek), M. Sobczak (70’ D. Czajka), A. Bentkowski, M. Moch - J. Jernaś (53’ M. Wnuk), J. Rydlewski (60’ B. Siekiera), M. Cichocki - M. Burdelski, J. Kieliszewski, M. Frąckowiak (65’ M. Muszyński)

Galeria zdjęć

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner