Newsy

Udany weekend obu zespołów rocznika 2009 09.05.2022

Udany weekend obu zespołów rocznika 2009

Udany weekend mają za sobą oba zespoły rocznika 2009, które mogły cieszyć się z kompletu punktów.

Pierwsza ekipa Koziołka na własnym boisku zmierzyła się z Jurandem Koziegłowy.

Od początku spotkania nasza drużyna była zmotywowana i dobrze zorganizowana. Podobnie jak tydzień temu, nie dopuszczaliśmy przeciwnika do korzystnych sytuacji bramkowych. Sami regularnie, w pierwszej połowie, zagrażaliśmy bramce przeciwnika, co dwukrotnie zakończyło się golem. Bramki dla naszej drużyny strzelali Alex Ziółkowski i Filip Wieczorek. Druga połowa zaczęła się od podwyższenia naszego prowadzenia. ponownie do bramki trafił Alex. Niestety, kolejne minuty to chaos w naszych poczynaniach. Zamiast realizować założenia, na siłę staraliśmy się zdobywać kolejne gole po akcjach indywidualnych. Kolejne bramki, mimo wielu sytuacji, nie przychodziły. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Duże brawa dla Marsella Szymczaka za kolejne czyste konto. Dobre zawody rozegrał filar naszej obrony Adam Bartłomiejczak. Na brawa zasługuje Jakub Figaszewski, który w drugiej połowie kilka razy błysnął indywidualnymi akcjami, a także środkowy pomocnik Antoni Małecki. Brawo!

Cieszy zwycięstwo. Cieszy nasza gra i czyste konto po stronie strat. Szkoda, że nie udało nam się zagrać konsekwentnie przez całe spotkanie. Już za tydzień rewanż z zespołem Meblorza Swarzędz. W pierwszym meczu, na obiekcie przeciwnika, udało nam się wygrać.

Koziołek Poznań - Jurand Koziegłowy 3:0 (2:0)
Gole: A. Ziółkowski (2), F. Wieczorek
Skład: M. Szymczak, A. Małecki, O. Bromberek, J. Figaszewski, A. Bartłomiejczak, A. Ziółkowski, M. Piotrowski, K. Michalak, D. Kubiak oraz F. Wieczorek, S. Krzyżaniak, S. Ulatowski, S. Szydłowski, K. Księżnik

Drugi zespół rocznika 2009 ma za sobą czwarty mecz w III lidze młodzików starszych. Na własnym boisku zmierzyliśmy się z Gromem Plewiska.

Mecz rozpoczął się od naszych ataków. Zależało nam na otwarciu wyniku i zdobyciu prowadzenia. Nasze starania dość szybko zostały nagrodzone. Gola zdobył, po składnej akcji, Stanisław Szydłowski. Kiedy wydawało się, że w kolejnych minutach podwyższymy prowadzenie, przeciwnik zaskoczył szybkim atakiem i doprowadził do wyrównania. Drużyna dobrze zareagowała na stratę bramki, ale piłka już w pierwszej części nie wpadła do bramki przeciwnika. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, ale tym razem skutecznie, dwukrotnie nasze akcje wykończył Mateusz Piotrowski. Kolejnych okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało, ale to zespół z Plewisk mógł się cieszyć w doliczonym czasie gry golem kontaktowym. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Dobre spotkanie rozegrał strzelec dwóch goli Mateusz Piotrowski. Brawa należą się też Dawidowi Kubiakowi, który włożył sporo wysiłku tak w defensywie, jak ofensywie. Szkoda, że bardzo dobrych okazji nie wykorzystali Franciszek Duda oraz Emilian Schubert. Duży plus za występ, wracającego po kontuzji, Macieja Rybaka. Oby tak dalej!

Cieszy zwycięstwo. W kolejnych spotkaniach musi się jednak poprawić nasza skuteczność. Chcemy wykorzystywać wypracowane przez drużynę okazje. Dochodzimy do nich często, ale za rzadko udaje nam się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Już za tydzień wyjazdowy mecz z Orlikiem Poznań. Trzymajcie kciuki!

Koziołek II Poznań - Grom Plewiska 3:2 (1:1)
Gole: S. Szydłowski, M. Piotrowski (2)
Skład: M. Szymczak, A. Bartłomiejczak, S. Ulatowski, S. Szydłowski, M. Śliwicki, F. Duda, K. Michalak, D. Kubiak, E. Schubert oraz S. Krzyżaniak, M. Piotrowski, A. Ziółkowski, M. Rybak

 

Galeria zdjęć

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner