Newsy

Trzy punkty wywalczone w Komornikach 01.06.2022

Trzy punkty wywalczone w Komornikach

Zwycięstwem zakończył się niedzielny pojedynek zespołu rocznika 2004 w lidze wojewódzkiej juniorów starszych. Nasza drużyna pokonała w meczu wyjazdowym Orły Komorniki.

Na świetnie przygotowanej murawie w Komornikach staraliśmy się od początku przejąć inicjatywę nad wydarzeniami boiskowymi. To zadanie dobrze realizowaliśmy, dłużej od przeciwników utrzymując się przy piłce oraz stwarzając sobie sporo okazji strzeleckich. Mieliśmy też kilka groźnych stałych fragmentów gry. Na prowadzenie wyszliśmy po dobrej akcji Janka Radeckiego, który wyłożył piłkę Jakubowi Rydlewskiemu, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Ozdobą meczu był gol na 2:0 strzelony przez naszego najlepszego zawodnika w tym spotkaniu, Macieja Burdelskiego. Jego strzał z prawie 40 metrów był na tyle silny i precyzyjny, że bramkarz gospodarzy nie miał szans na obronę. Prowadzenie 2:0 utrzymało się do przerwy.

Druga część meczu wyglądała w podobny sposób, jednak rywale nieco częściej pojawiali się w pobliżu naszego pola karnego. Graliśmy pewnie i co jakiś czas dochodziliśmy do dobrych okazji strzeleckich. Ostatecznie w drugiej połowie zdobyliśmy jedną bramkę - dobrą akcję Dawida Białasa i Mikołaja Wnuka pewnym strzałem zakończył Maciej Burdelski. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tym meczu radziliśmy sobie bez kilku zawodników, którzy w tym samym czasie wzmocnili drużynę seniorów. Mogliśmy jednak liczyć na kilka uzupełnień z młodszych zespołów - z 2005 zagrali z nami Stanisław Frąckowiak, Jakub Lis i Jan Radecki, z 2006 Dawid Bialas, a z 2007 Jakub Tomelka. Każdy ze swoich zadań tego dnia wywiązał się naprawdę solidnie. Podsumowując, możemy być zadowoleni nie tylko ze zdobycia trzech punktów, ale także z dobrego stylu. Brawo!