Newsy

Trzy punkty w meczu z GKS Dopiewo 04.05.2022

Trzy punkty w meczu z GKS Dopiewo

Drugi zwycięski mecz z rzędu zanotowali Juniorzy Starsi, którzy w sobotnie popołudnie okazali się wyraźnie skuteczniejsi od rywali z Dopiewa.

Po zwycięstwie przed tygodniem w derbach Poznania z Wartą, nasz zespół miał z pewnością apetyt na kolejne trzy punkty. Jednak goście z Dopiewa, którzy przed tą kolejką mieli taki sam dorobek punktowy, także liczyli na dobry wynik.

Pierwsze minuty należały jednak wyraźnie do nas. Szybko przejęliśmy kontrolę nad meczem nie tylko częściej posiadając piłkę, ale także stwarzając sobie sporo okazji strzeleckich. Już w pierwszym kwadransie trzykrotnie udało nam się pokonać bramkarza gości. Strzelcem wszystkich trzech goli był Jakub Kieliszewski, który skutecznie wykończył dobre podania kolegów. W dalszej części pierwszej połowy częściej utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki, jednak na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do ostatnich chwil przed przerwą, gdy kolejne dwie bramki zdobyli - po raz czwarty tego dnia - Jakub Kieliszewski oraz Mikołaj Muszyński.

Druga część meczu zaczęła się od gola strzelonego przez gości, którzy po szybkim kontrataku zaskoczyli zarówno naszych obrońców, jak i bramkarza. Chwilę później szóstą bramkę dla Koziołka zdobył Mikołaj Muszyński. Od tego momentu mecz stał się bardziej chaotyczny. Popełnialiśmy sporo błędów indywidualnych w bronieniu, a pod bramką gości brakowało nam koncentracji. Druga połowa była z pewnością jedną ze słabszych w tej rundzie i tego wrażenia nie zmieniła zamykająca mecz bramka Mikołaja Muszyńskiego na 7:1 w końcówce meczu.

Koziołek Poznań - GKS Dopiewo 7:1 (5:0)

Gole: J. Kieliszewski (4), M. Muszyński (3)

Skład: J. Kwiecień - M. Sobczak, M. Dudek (50’ J. Zaidlewicz), A. Bentkowski (60’ D. Czajka), M. Prange (46’ M. Moch) - M. Burdelski (50’ J. Szymański), J. Rydlewski, M. Cichocki - J. Kieliszewski, M. Muszyński, M. Frąckowiak