Newsy

Remis z wiceliderem 13.06.2022

Remis z wiceliderem

W sobotę rozegraliśmy mecz z zespołem Błękitnych Wronki.

Po ostatnim dobrym meczu, mimo niekorzystnego wyniku z UKS APR Poznań, chcieliśmy tym razem ustrzec się prostych błędów które doprowadziłby do utraty bramek.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów, choć przewagę w posiadaniu piłki mieli goście. Zagrożenie zarówno pod jedną, jak i drugą bramką wynikało w dużej mierze ze stałych fragmentów gry. Goście często próbowali prostopadłych podań za naszą linię obrony, lecz dobrze spisywała się zarówno nasza obrona, jak i bramkarz. Po jednej z prostopadłych piłek wydawało się, że na ewidentnej pozycji spalonej jest dwóch zawodników z Wronek, lecz chorągiewka sędziego liniowego nie powędrowała w górę. Po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne piłka odbiła się od Kuby Kasprzaka i wpadła do bramki zaskakując naszego bramkarza. Szansę na wyrównanie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego miał Karol Topolski, lecz piłka minimalnie minęła bramkę gości. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1.

Po przerwie odważniej ruszyliśmy do ataków, czego efektem były strzały Lucjana Szeszuły czy Kamila Cupiała, lecz bardzo dobrze w bramce w tym dniu dysponowany był bramkarz Błękitnych. Im bliżej końca meczu tym stwarzaliśmy więcej szans na zdobycie bramki, co jednak sprawiło, że goście dwukrotnie ruszyli z groźnymi kontrami, lecz w sytuacji sam na sam dwa razy przed utratą bramki ratował nas Kacper Pyszny. W 67. minucie po dobrze rozegranej akcji w polu karnym rywali zaskakujące uderzenie oddał Adrian Taciak, dzięki któremu doprowadziliśmy do zasłużonego wyrównania.

W końcówce meczu mieliśmy kolejne dobre sytuacje do zdobycia bramki, choćby po strzale Arka Janickiego, lecz bramkarz gości dobrze interweniował i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Po bardzo dobrym meczu naszego zespołu, po spotkaniu czuliśmy lekki niedosyt, ponieważ wiedzieliśmy, że w tym dniu zwycięstwo było na pewno w naszym zasięgu. Kolejny i zarazem ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie rozegramy w niedzielę 19 czerwca o godzinie 16.00 w Poznaniu na stadionie przy ul. Warmińskiej z Poznańską 13.
____________________________________________
Koziołek Poznań - Błękitni Wronki 1:1 (0:1)
Gol: A Taciak
Skład: K. Pyszny, K. Cupiał, L. Szeszuła, K. Kasprzak, K. Mielcarek, F. Berliński (55' A. Taciak, 77' D. Białas), S. Górny (60' A. Janicki), J. Rajkowski, M. Wybieralski, D. Skorecki, K. Topolski oraz J. Siekiera, C. Zwoliński, J. Cholewa, F. Pawłowski

Galeria zdjęć

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner