Newsy

Remis seniorów w Owińskach 13.09.2022

Remis seniorów w Owińskach

Z trudnego terenu wywozimy cenny punkt.

Pierwszy zespół seniorów w trzeciej kolejce rozgrywek Klasy A mierzył się w Owińskach z Błękitnymi. Rywale, podobnie jak my, sezon rozpoczęli od porażki i zwycięstwa.

W pierwszych minutach gra toczyła się o uzyskanie przewagi w środkowej strefie boiska. Lepiej w tej walce poradzili sobie gospodarze, którzy w 12 minucie otworzyli wynik spotkania wykorzystując nasze złe ustawienie i brak asekuracji w polu karnym. Nim zdążyliśmy się otrząsnąć z utraty gola, chwilę później po bardzo podobnej akcji Błękitni zdobyli drugą bramkę i po pierwszym kwadransie musieliśmy gonić wynik. Nieco udało nam się uspokoić grę i z biegiem czasu zaczęliśmy sobie stwarzać niezłe okazje strzeleckie. Zadowoleni z prowadzenia gospodarze popełnili kilka prostych błędów, które jeszcze przed przerwą dały nam wyrównanie. W 30 minucie w polu karnym sprytnie zachował się Bartek Kryczka, który zastawił piłkę i dał się sfaulować rywalowi. Pewnym strzałem z jedenastu metrów bramkę kontaktową zdobył Maciej Burdelski. Po kilku minutach było już 2:2. Po odbiorze piłki w środkowej strefie boiska i dobrym podaniu Daniela Jasiaka w dobrej sytuacji znalazł się Daniel Grześkowiak. Jego strzał co prawda nie był zbyt mocny, ale bramkarz z Owińsk popełnił błąd i piłka znalazła się w siatce. Dobre końcowe minuty pierwszej połowy nie przyniosły nam trzeciego gola.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Akcje obu zespołów polegały głównie na atakach szybkich. Groźnie pod bramkami było też po stałych fragmentach gry. Dla nas najlepsze szanse zmarnowali Tomasz Depa, Mikołaj Sobczak i Bartek Kryczka. Z kolei gospodarze dwukrotnie mieli szanse na zdobycie gola w zamieszaniach w naszym polu karnym, choć najbardziej będą chyba żałować przestrzelonego rzutu karnego.

Ostatecznie wywieźliśmy zatem cenny punkt z Owińsk. Dla naszego młodego zespołu było to kolejne doświadczenie w rywalizacji z bardziej ogranym w seniorskiej piłce rywalem. Mimo popełnionych błędów, cieszyć może to, że udało nam się odrobić dwubramkową stratę z początku spotkania, a w trudnych dla obu zespołów ostatnich kilkunastu minutach, gdy brakowało nieco sił, nie pozwoliliśmy gospodarzom na zdobycie bramki.

Kolejny mecz zagramy w niedzielne popołudnie z Płomieniem Nekla.
_____________________________________
Błękitni Owińska - Koziołek Poznań 2:2 (2:2) / galeria zdjęć
Gole: M. Burdelski, D. Grześkowiak
Skład: J. Kwiecień - M. Sobczak, D. Puchalski, D. Czajka, M. Prange - M. Burdelski, F. Kołaczyk (65’ M. Cichocki), B. Kryczka (65’ A. Ścigałło) - D. Jasiak (60’ J. Brzozowski), D. Grześkowiak, T. Depa

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner