Newsy

Podział punktów w Swarzędzu 19.05.2022

Podział punktów w Swarzędzu

Sporo emocji dostarczył mecz naszych juniorów starszych z Unią Swarzędz.

Wiosenne rozgrywki w lidze wojewódzkiej juniorów starszych są niezwykle zacięte i trudno w wielu spotkaniach wytypować faworyta do zwycięstwa. Podobna sytuacja miała miejsce przed spotkaniem w Swarzędzu.

Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, bo już w pierwszej akcji meczu udało im się zaskoczyć naszych obrońców celnym długim podaniem do napastnika, który sprytnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Pierwszą z okazji do wyrównania mieliśmy już po kilku minutach, jednak uderzenie Jakuba Kieliszewskiego z linii pola karnego minęła bramkę Unii. W dalszej części meczu częściej pod naszym polem karnym gościli rywale, którzy lepiej od naszego zespołu radzili sobie przede wszystkim w środkowej strefie boiska, a także byli skuteczniejsi w odbiorze. My graliśmy zbyt niedokładnie, przez co brakowało nam płynności w prowadzeniu ataków. Dużym problemem była także decyzyjność przed polem karnym rywali - wielokrotnie doprowadzaliśmy do przewagi liczebnej, jednak albo zbyt długo zwlekaliśmy ze strzałem albo nasze podania były niecelne. Najlepszą z okazji do wyrównania miał przed przerwą Mikołaj Wnuk, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Unii.

Po przerwie emocje jeszcze wzrosły. Oba zespoły grały ofensywnie i szukały okazji do zdobycia bramek. Dla Koziołka najlepsze okazje zmarnowali Mikołaj Frąckowiak, Jakub Kieliszewski i Mikołaj Wnuk. Ataki gospodarzy udawało się zatrzymać naszym obrońcom albo świetnie zachowywał się w bramce Jakub Kwiecień. Po przerwie lepiej jednak radziliśmy sobie w środku pola, przez co częściej utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki. Kilka razy potrafiliśmy też odebrać piłkę rywalom na ich połowie i stwarzać sobie szanse po kontratakach. Nasza ambitna gra została nagrodzona w samej końcówce meczu. Ważny odbiór zanotował Józek Zaidlewicz, który dokładnie podał do Mikołaja Wnuka, a ten wypatrzył Jakuba Kieliszewskiego, który technicznym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali, strzelając już dziewiątego gola w rundzie wiosennej. Chwilę później mieliśmy jeszcze szansę na zwycięstwo, jednak zabrakło nam zimnej krwi w polu karnym i mecz zakończył się remisem 1:1.

Dla kibiców, którzy pojawili się na boisku Unii było to na pewno ciekawe widowisko. Obie drużyny zagrały ofensywnie, szukały kombinacyjnej gry, ale nie ustrzegły się błędów w defensywie. Na duży plus trzeba zapisać zaangażowanie i konsekwencję, z jaką dążyliśmy do wyrównującego gola, praktycznie przez cały mecz. Szczególnie warto wyróżnić Mikołaja Sobczaka i Marcela Dudka, którzy grali solidnie w defensywie, a ich zaangażowanie pozytywnie wpływało na kolegów z zespołu. Kolejny mecz zagramy w niedzielne popołudnie z Polonią Leszno. Liczymy, że uda nam się zrewanżować rywalom za porażkę sprzed kilku tygodni. Powodzenia!