Newsy

Podsumowanie Sezonu 2023/24 03.07.2024

Podsumowanie Sezonu 2023/24

Młodzicy Starsi

Sezon 2023/24 można zapisać jako udany. Już od sierpniowego obozu drużyna ciężko pracowała, aby wygrywać mecze. W trakcie roku wzięliśmy udział w kilku ligach rozgrywkowych.

Jesienią zajęliśmy 5. miejsce w II lidze okręgowej Wielkopolskiego ZPN, ze stratą 6 punktów do drużyny UKS Orlik Mosina. W okresie zimowym zagraliśmy sporo sparingów, między innymi z Orlikiem Poznań, Canarinhos Skórzewo czy Poznańską 13. Wzięliśmy również udział w Halowym Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Było to świetne doświadczenie dla naszych zawodników, którzy mieli okazje spróbować swoich sił przeciwko solidnym przeciwnikom, jak choćby Warta Poznań. Kilka meczów wygraliśmy, kilka przegraliśmy, ale liczyła się dla nas przede wszystkim dobra zabawa. Można powiedzieć, że ciężko przepracowaliśmy tę zimę, aby poprawić swoją grę, a tym samym wynik w rundzie wiosennej.

Na wiosnę zagraliśmy w nowo powstałych rozgrywkach Ligi Mistrzów Koziołka dla zawodników urodzonych w 2010 oraz 2011 roku. Naszymi rywalami były drużyny UKS 2007 Lusowo, SMP Wichniarek, MKS Przemysław Poznań, KKS Wiara Lecha Robakowo oraz drużyna Koziołka Poznań rocznik 2010. Dla zawodników była to świetna możliwość rozegrania dodatkowych minut meczowych. W każdą sobotę podczas trwania ligi, w godzinach 7:30-10:00 spotykaliśmy się na boisku przy ulicy Harcerskiej, by rozegrać 4 spotkania pełne emocji, widowiskowych akcji i pięknych bramek. Ostatecznie rozgrywki zakończyliśmy na 4. miejscu, zdobywając łącznie 31 punktów. W przyszłym sezonie na pewno powalczymy o wyższą lokatę.

Wiosenna runda ligi Wielkopolskiego ZPN poszła nam trochę lepiej niż jesienna. Mamy powody do zadowolenia. Poprawiliśmy naszą grę zarówno w bronieniu, jak i w atakowaniu. Początek nie wyglądał jednak obiecująco. Przegraliśmy nasz pierwszy mecz 0:5 z drużyną LPFA Skoki, jak się później okazało mistrzem rozgrywek ligowych. Z każdym kolejnym meczem nasza gra wyglądało coraz lepiej. Wygraliśmy oba spotkania z drugą ekipą Polonii Środa Wielkopolska oraz z drużyną Lechii Kostrzyn. Jednakże meczem, który najbardziej zapadł nam w pamięć będzie na pewno wyjazdowe spotkanie we Wrześni ze Zjednoczonymi. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:3, aby w drugiej połowie wziąć się w garść i pokazać, że potrafimy grać w piłkę. Mecz dzięki naszemu zaangażowaniu oraz sprytowi wygraliśmy 5:3, a cztery gole strzelił Mikołaj Ratajczak. Rundę zakończyliśmy na 4. miejscu, ze stratą 3 punktów do drugiego miejsca oraz 11 punktów do lidera.

Sezon 2023/24 był niezwykle owocny dla drużyny młodzików starszych. Osiągnięte sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy, determinacji oraz doskonałej współpracy zarówno na boisku, jak i poza nim. Drużyna z pewnością zasługuje na pochwały i może z optymizmem patrzeć w przyszłość, przygotowując się do kolejnych wyzwań. W przyszłym sezonie zobaczymy się na boiskach w piłce 11-osobowej. Będzie to dla nas z pewnością kolejny wymagający sezon.

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner