Newsy

Podsumowanie Sezonu 2023/24 03.07.2024

Podsumowanie Sezonu 2023/24

Juniorzy Młodsi B1

Dla zespołu rocznika 2007 miniony sezon był bardzo intensywny, zarówno w rundzie jesiennej, jak i wiosennej. Przygotowania do niego rozpoczęliśmy w sierpniu, na dwa tygodnie przed pierwszym meczem ligowym.

W obu rundach rywalizowaliśmy na dwóch poziomach rozgrywkowych - w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej. Jesienią w bardzo mocnej stawce w najwyższej klasie rozgrywkowej zajęliśmy 5. miejsce, natomiast nasz drugi zespół skończył rozgrywki na 2. miejscu. Z jesiennych miesięcy zapamiętamy szczególnie wygrane mecze z GES-em Poznań, Poznańską 13 czy zremisowany 3:3 pojedynek z Unią Swarzędz.

Przerwa zimowa była dobrym momentem do pracy nad grą w nowym ustawieniu, a okazją do sprawdzenia go w praktyce były mecze sparingowe oraz marcowy turniej SBG Cup. Trzydniowa rywalizacja była świetnym podsumowaniem zimowego okresu i zakończyła się II miejscem. Potwierdziła też spory potencjał drużyny i dobre nastawienie przed wiosennymi zmaganiami.

Celem sportowym na wiosnę była walka o zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Początek rozgrywek przyniósł jednak trochę niepewności. Z pierwszych trzech meczów wygraliśmy tylko jeden w Trzciance, w dwóch pozostałych notując remisy z GES-em oraz SPN-em Szamotuły. Od czwartej kolejki złapaliśmy jednak równą formę i zaliczyliśmy serię ośmiu zwycięstw z rzędu, która pozwoliła nam na umocnienie się na pierwszym miejscu w tabeli i dała bezpieczną przewagę nad kolejnymi zespołami. Najbardziej emocjonujące pojedynki stoczyliśmy w Suchym Lesie, gdzie przegrywaliśmy już 1:3, by dzięki skutecznej pogoni i dwóm bramkom w samej końcówce wygrać 4:3, oraz na boisku przy Harcerskiej, gdzie pokonaliśmy 3:2 GES Poznań strzelając decydującego gola w 93. minucie, grając przy tym w dziewiątkę. W środkowej części rundy zwycięstwa bez straty gola odnosiliśmy z Nielbą Wągrowiec (2:0), Mieszkiem Gniezno (2:0), SPN-em Szamotuły (3:0) czy dwukrotnie z TPS-em Winogrady (5:0 i 3:0). Dzięki temu ostatecznie z przewagą ośmiu punktów nad drugim zespołem wygraliśmy rozgrywki ligi wojewódzkiej. Co ważne, zrobiliśmy to jako jedyny niepokonany w rundzie zespół.

Nasza druga drużyna, grająca w I lidze okręgowej, potrafiła notować bardzo dobre spotkania, jak wygrane pojedynki z Talentem Poznań (3:0), Promieniem Opalenica (5:1) czy Lechią Kostrzyn (5:1). Ale zdarzały nam się także wyraźnie słabsze mecze, gdy rywale byli w stanie nas wypunktować. Wiosną zdobyliśmy łącznie 19 punktów i zajęliśmy 5. miejsce w ligowej tabeli.

Bez wątpienia był to bardzo udany dla nas sezon. Nie tylko ze względu na dobre wyniki czy sporo odniesionych zwycięstw. Wydaje się, że większość zawodników zrobiła wyraźny postęp pod względem indywidualanych umiejętności, a także rozumienia zasad taktycznych, które wprowadzaliśmy. Było to jednak możliwe przede wszystkim dzięki bardzo systematycznej pracy, którą zawodnicy wykonali w ostatnich jedenastu miesiącach. Brawo Drużyna!

 

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner