Newsy

Podsumowanie Sezonu 2023/24 03.07.2024

Podsumowanie Sezonu 2023/24

Trampkarze Starsi

Drużyna trampkarzy starszych przystąpiła do wiosennych rozgrywek z nadzieją na awans do ligi wojewódzkiej. To była kolejna runda w pierwszej lidze i mocno liczyliśmy, że tym razem to my będziemy jednym z faworytów do zajęcia pierwszego miejsca. Jednak zanim wybiegliśmy na boisko, czekało nas sporo pracy w okresie przygotowawczym.

Do intensywnych treningów wróciliśmy w pierwszej połowie stycznia. Nie tylko staraliśmy się kształtować wytrzymałość, zdolności motoryczne, ale także pracować nad aspektami taktycznymi. W styczniu zmierzyliśmy się dwa razy z TMS Suchary Suchy Las oraz Wielkopolską Komorniki. To były obiecujące mecze.

Dodatkowym akcentem na początku roku były treningi biegowe, które tym razem realizowaliśmy podczas zawodów Parkrun. W okresie przygotowawczym kilkukrotnie spotkaliśmy się w sobotnie poranki na Cytadeli, by rywalizować na dystansie 5 km.

Luty to czas kolejnych sparingów, ale też obozu dochodzeniowego. Mieliśmy okazję rywalizować z Unią Swarzędz, AP Błękitni Owińska. Obóz dochodzeniowy, który miał miejsce w drugim tygodniu ferii, poświęciliśmy na doskonalenia organizacji w bronieniu w strefie wysokiej i niskiej. Zgrupowanie zakończyliśmy meczem z Wełną Skoki.

Punktem kulminacyjnym okresu przygotowawczego było wyjazd do Lichenia i udział w turnieju Pro-Turnieje. To był bardzo wartościowy weekend. Każde spotkanie było cennym przetarciem przed rundą wiosenną. Warto dodać, że w turnieju tym zagrały zespoły na co dzień rywalizujące na szczeblu ligi wojewódzkiej.

Rozgrywki pierwszoligowe rozpoczęliśmy dwoma meczami z Unią Swarzędz. Pierwsze, na Śródce, zakończyło się naszą porażką, ale na wyjeździe to my byliśmy górą. Na początku kwietnia pokonaliśmy Piasta Kobylnica, bezbramkowo zremisowaliśmy z AS Czempiń i wygraliśmy z Wartą Śrem. Maj to trzy mecze i szczęśliwie komplet punktów. Wygraliśmy kolejno z KS 1920 Mosina, Piastem Kobylnica oraz AS Czempiń. Szczególnie cenne było to pierwsze zwycięstwo, bo z zespołem, który był bezpośrednim rywalem w walce o najwyższe miejsce na podium. Dodatkowo, w meczu tym przegrywaliśmy 0:2, ale potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. Liga zakończyła się meczem z Wartą Śrem, która nie stawiła się na zawody, oraz rewanżem z KS 1920 Mosina. Mecz ten udało nam się wygrać 3:0 i ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce w tej grupie!

Wiosną rywalizowała również drużyna rezerw. W sześciozespołowej grupie rozegraliśmy 10 meczów, z których 7 udało nam się wygrać. Dwa razy pokonaliśmy Rokitę Rokietnica, MSP Szamotuły, a po razie LKS Baborówko, Orlik Poznań oraz AP Talenty Poznań. Szkoda meczu rewanżowego z tym ostatnim zespołem. Byliśmy bliscy zwycięstwa, które dałoby nam pierwsze miejsce w tej grupie. Niestety, niewykorzystany karny i stracony gol w doliczonym czasie odebrały nam te szanse.

To była bardzo udana runda w naszym wykonaniu. Zimą kadra powiększyła się o kilku wartościowych zawodników. Świetnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy, kiedy to frekwencja była bardzo wysoka, a zawodnicy realizowali wszystkie założenia. Kilku trampkarzy starszych regularnie powoływanych było do drużyn juniorskich, co dawało im cenne doświadczenie i większą pewność siebie. Najbardziej skuteczni w rundzie wiosennej byli Jakub Szkudlarski oraz Maurycy Śliwicki. Świetnie spisywał się Przemysław Gewiss oraz nasz defensywa, przede wszystkim Danylo Povydysh oraz Matvii Terletskyi. W pierwszej lidze straciliśmy ledwie 8 bramek, w drugiej 9. W większości meczów dominowaliśmy w środku pola, co było zasługą przede wszystkim Nazara Pankratova, Antoniego Małeckiego, Kuby Księżnika i Mateusza Jardanowskiego.

Takie wyniki dały nam ostatecznie awans z pierwszej ligi do ligi wojewódzkiej. Wydaje się, że będzie to spore wyzwanie dla naszych zawodników, ale wiosną udowodniliśmy, że stać nas na wiele. To był wymagający rok. Zawodnicy są jednak starsi i rozumieją, że sukces nie jest dziełem przypadku. Dobra praca zimą, zaangażowanie oraz wysoka frekwencja pozwoliły nam pokazać pełnię umiejętności na ligowych boiskach.

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner