Newsy

Podsumowanie Rundy Jesiennej 28.12.2023

Podsumowanie Rundy Jesiennej

Młodzicy Młodsi D2

Przygotowania do pierwszych występów na ligowych boiskach zaczęliśmy w sierpniu. Był to czas, gdy zawodnicy skupiali się głównie na kształtowaniu wytrzymałości, by być w stanie wytrzymać nowe przepisy dotyczące czasu gry podczas ligowych rozgrywek. Zrealizowaliśmy sporo jednostek treningowych na boisku, ale również na bieżni i w salce. Oprócz treningów zagraliśmy też sparingi z Wełną Rogóźno i AP GOL Wągrowiec.

Po obozie nie mieliśmy wiele czasu na odpoczynek. Zaledwie 2 dni po powrocie zagraliśmy pierwszy mecz ligowy z GKS Dopiewo. Nasz zespół w rundzie jesiennej grał w lidze WZPN oraz w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka. W pierwszych rozgrywkach zdobyliśmy 28 punktów, wygrywając 9 meczów, remisując jeden i przegrywając cztery. W pierwszej rundzie pojedynków było widać po nas, że brakuje jeszcze umiejętności ustawiania się, w szczególności w bronieniu. Z tego powodu w pierwszej rundzie przegraliśmy 3-krotnie. Z każdym jednak tygodniem wyglądało to coraz lepiej i w rewanżowych pojedynkach ulegliśmy tylko raz - na wyjeździe w Dopiewie.

Głównym celem na jesień było nauczenie zespołu odbierania piłki w wysokiej strefie, spychając przeciwnika do bocznego sektora boiska. Wielokrotnie nasz zespół potrafił odbierać piłkę i stwarzać sobie sytuacje pod bramką rywali. W naszej lidze byliśmy drużyną, która strzeliła najwięcej bramek - aż 108, z perspektywy czasu, były mecze, gdy tych bramek mogliśmy strzelić więcej. Wysoko postawiona obrona niesie za sobą duże ryzyko straty bramki. Z czterech zespołów walczących o awans straciliśmy ich najwięcej - 52. Największe emocje w rundzie jesiennej dostarczyły nam pojedynki z  Przemysławem Poznań - w pierwszym meczu udało nam się dwukrotnie odrobić dwubramkową stratę, by w końcówce meczu ostatecznie nieznacznie przegrać. Drugi mecz zremisowaliśmy, również tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. Prawdopodobnie te dwa mecze zadecydowały o naszym miejscu w tabeli i z awansu do wyższej ligi cieszyć się mogli rywale.

Ligowe boiska to nie wszystko. Poza nimi zagraliśmy w ośmiu kolejkach Marathon Ligi Mistrzów Koziołka. Była to okazja dla zawodników, którzy niedawno dołączyli do zespołu. W LMK radziliśmy sobie ze zmiennym szczęściem, ostatecznie zajmując III miejsce.

Na wyróżnienie za rundę jesienną zasługują Michał Fiałkiewicz, który nie tylko był najlepszym strzelcem zespołu, ale również wielokrotnie był zawodnikiem biorącym odpowiedzialność za grę, Jakub Jendrasik, który zdobył parę bramek z rzutu wolnego, ale również był ważną postacią na boisku grając na kilku różnych pozycjach, Bruno Sierpiński, stanowiący podporę naszej linii obrony. Na kolejne wyróżnienie zasługują Mikołaj Drzewiecki, który strzelił kilka ważnych bramek czy Leon Siemek, zawodnik, który sprawdza się na każdej pozycji. Na wyróżnienia zasługują również Kyan Marciniak, Antoni Maciejewski, Adrian Kruszka, Mikołaj Stachowski, Kamil Solarczyk, Szymon Siebrecht, którzy przez  całą rundę wykazywali duże zaangażowanie podczas turniejów LMK o raz Ligi WZPN.

Po powrocie na boisko w Nowym Roku czekać nas będą nie tylko treningi i sparingi, ale również  wyjścia integracyjne i trzydniowy turniej, po to by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej, która startuje 23 marca.

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner