Newsy

Podsumowanie Rundy Jesiennej 27.12.2023

Podsumowanie Rundy Jesiennej

Młodzicy Starsi D1

Sierpień był dla nas początkiem przygody - drużyna rocznika 2011 uczestniczyła w letnim obozie w Wągrowcu. Był to czas, w którym zawodnicy oraz trener mogli poznać siebie nawzajem oraz ustalić wspólne cele na nadchodzący sezon. Dobrze przepracowany czas zamieniliśmy w serię zwycięstw już na początku ligowych zmagań.

Nasz zespół w rundzie jesiennej brał udział w rozgrywkach II ligi okręgowej Wielkopolskiego ZPN. W niemalże każdym meczu realizowaliśmy założenia oraz cele, dzięki którym byliśmy w stanie rywalizować z każdą drużyną w swojej grupie. Rundę zakończyliśmy na piątym miejscu w tabeli ze stratą 6 punktów do lidera rozgrywek.

W tym miejscu warto przypomnieć ostatni mecz sezonu z drużyną AS Czempiń. Nasza drużyna walczyła dzielnie przez całe spotkanie. Ostateczny wynik meczu został ustalony w samej końcówce spotkania, które zakończyło się zwycięstwem gości 4:3. Mecz ten był dla nas szczególnie ważny. Po słabym w naszym wykonaniu meczu na boisku w Czempinie udowodniliśmy, że poprzedni rezultat był wypadkiem przy pracy. Uwierzyliśmy w siebie i swoje umiejętności, dzięki czemu to spotkanie spokojnie można nazwać naszym najlepszym występem w sezonie.

Naszym głównym celem było stworzenie zgranej, dobrze zorganizowanej drużyny oraz rozwój indywidualnych i zespołowych umiejętności zawodników. Nabyliśmy wiedzę odnośnie przygotowania do treningu, potrzebnego zaangażowania w jego trakcie oraz obowiązków po jego zakończeniu. Zespół charakteryzuje bronienie w wysokim pressingu. Dobrze realizujemy zasady oraz zachowania, które wspólnie poznajemy podczas jednostek treningowych, a później wykorzystujemy w ligowych zmaganiach.

Poprawie musi ulec natomiast faza otwarcia oraz budowania gry na swojej połowie. Mamy nadzieję, że wraz ze zdobywaniem kolejnych meczowych doświadczeń odnajdziemy potrzebny nam spokój pozwalający świadomie realizować założenia w tej fazie gry.

Za ten okres należy wyróżnić kilku zawodników. Na pierwsze wyróżnienie zasługuje nasza „kapitańska trójka”, czyli Jakub Łokaj, Mikołaj Ratajczak oraz Oskar Richter. Chłopcy przez cały ten okres pełnili rolę liderów nie tylko na boisku, ale również poza nim. Dzięki takim zawodnikom cała grupa rozwija się z treningu na trening. Na wyróżnienie zasługują również Mikołaj Ratajczak - najlepszy strzelec zespołu, Damian Kulczyński - najlepszy asystent zespołu, Michał Spychała - za największy progres w zespole.

W okresie zimowym planujemy pracować pełną parą. Po świętach Bożego Narodzenia czeka nas intensywny czas, którego już teraz nie możemy się doczekać! W styczniu czekają nas sparingi, w których będziemy chcieli przede wszystkim nauczyć się cierpliwości w fazie budowania gry oraz zdobyć pewność siebie w momencie posiadania piłki w strefie niskiej. Będziemy ciężko pracować, by w przyszłej rundzie zaprezentować się jeszcze lepiej jako zespół!

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner