Newsy

Podsumowanie Rundy Jesiennej 23.12.2023

Podsumowanie Rundy Jesiennej

Trampkarze Starsi C1

Trampkarze starsi Koziołek Poznań mają za sobą rundę jesienną obecnego sezonu. Przystępowaliśmy do rozgrywek z dużymi nadziejami. Nie wszystko poszło tak, jak planowaliśmy, ale teraz z zadowoleniem możemy przygotowywać się do rozgrywek wiosennych.

Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy już na przełomie lipca i sierpnia. Czasu było mało. Przed wyjazdem na obóz mieliśmy zagrać jeden z sparing, z Wielkopolską Komorniki, ale ten został odwołany. W Wągrowcu spędziliśmy 7 dni. To był dobry i intensywny czas. Jak co roku frekwencja podczas zgrupowania była wysoka. Przez siedem dni pracowaliśmy nad grą w systemie 1433. Skupiliśmy się przede wszystkim na reakcji i organizacji po stracie piłki. Podczas obozu zmierzyliśmy się z Nielbą Wągrowiec, Fenomenem Leśnica oraz LPFA Wełną Skoki.

Początek rundy nie był udany. Choć dobrze przepracowaliśmy obóz, rozegraliśmy kilka wartościowych sparingów i wydawało się, że jesteśmy przygotowani do rywalizacji na pierwszoligowych boiskach, rywalizację rozpoczęliśmy od trzech porażek. Najpierw, ma własnym boisku ulegliśmy rezerwom Unii Swarzędz, by kilka dni później, w Gruszczynie, przegrać z Piastem Kobylnica. Ta druga porażka bolała szczególnie. Przez zdecydowaną większość meczu byliśmy drużyną lepszą. Prowadziliśmy 3:1. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Mimo przewagi, przeciwnik zdołał jednak odrobić straty. W trzecim spotkaniu gościliśmy Wełnę Skoki. Zagraliśmy dobry mecz. Byliśmy skuteczni i dobrze zorganizowani w działaniach obronnych. Straciliśmy dwa gole. Pierwszy z rzutu wolnego, drugi po błędzie przy otwarciu gry. Niestety, nie potrafiliśmy sobie jednak stworzyć zbyt wielu okazji bramkowych i mecz zakończył się naszą porażką.

Pierwsze trzy punkty przyszły w meczu z Viktorią Wysogotowo, ale już tydzień później ulegliśmy drużynie Akademii Kreatywnego Futbolu. Była to pierwsza z czterech kolejnych porażek. Ulegliśmy KSS Kotwicy Kórnik, AP Błękitni Owińska oraz ponownie rezerwom Unii Swarzędz.

Do zakończenia rozgrywek zostało sześć spotkań. Zależało nam na lepszej postawie, ale też powiększeniu zdobyczy punktowej. W rewanżu z Piastem Kobylnica zdobyliśmy komplet punktów. Bardzo dobry mecz zagraliśmy w Skokach z tamtejszą Wełną. Choć pierwsza połowa była wyrównana, do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Po zmianie stron udał nam się strzelić dwa gole. Sytuacji było więcej, ale to przeciwnik w ostatnich minutach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tydzień później już mieliśmy więcej powodów do zadowolenia. Ponownie wygraliśmy z Viktorią Wysogotowo. Sporo dramaturgii miał wyjazdowy mecz z Akademią Kreatywnego Futbolu. Choć to drużyna gospodarzy przeważała przez większą część meczu, my groźnie kontratakowaliśmy. Udało nam się objąć prowadzenie, ale w ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny. Remis musiał zadowolić obie strony.

Dużo radości sprawił nam mecz z faworyzowaną Akademią Piłkarską Błękitni Owińska. To nasz zespół w przekroju całego spotkania był lepszy i zasłużenie zwyciężył. W ostatniej kolejce zagraliśmy na wyjeździe z Kotwicą Kórnik. Przeciwnik był bardzo zmotywowany. Trzy punkty oznaczały zwycięstwo w lidze. Zespół z Kórnika zdobył trzy gole. Nam nie udało się umieścić piłki w bramce.

Kadrę zespołu stanowiło ponad 30 zawodników. Część z nich rywalizowała w drużynie rezerw. Pewnym punktem zespołu byli nasi bramkarze. Więcej meczów rozegrał Przemysław Gewiss, ale Mateusz Nowak bronił równie skutecznie. Stosunkowo mało zmian było w formacji obrony, ale dalej od naszej bramki te rotacje odbywały się już częściej. Łącznie strzeliliśmy 17 goli. 4 były autorstwa Lucjana Kawalca, 3 zdobył Matvii Terletskyi, po 2 Adam Bartłomiejczak, Kacper Górski i Kamil Kromski, po 1 Filip Wieczorek i Maurycy Śliwicki. 2 trafienia sędzia zaliczył jako samobójcze. Niestety, zdobyliśmy najmniej bramek w tej lidze. Wydaje się, że skuteczność pod bramką przeciwnika była naszym największym mankamentem. Nieźle się broniliśmy. Tylko trzy pierwsze drużyny straciły mniej bramek.

Przed nami kilka tygodni o niższej intensywności, ale już w styczniu rozpoczniemy przygotowania do rundy wiosennej. Czeka nas sporo gier kontrolnych, obóz dochodzeniowy, wyjazd na turniej do Lichenia. Przepracujemy ten okres, tak by w nadchodzącej rundzie powalczyć o wyższe lokaty niż w mijającym roku.

______________________________________________________________________________

Drużyna trampkarzy starszych w obecnym sezonie jest na tyle liczna, że rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wystąpiły w tej kategorii wiekowej, poza pierwszym zespołem, rezerwy KS Koziołek Poznań. Jesienią czekały nas rozgrywki na poziomie drugoligowym.

Zespół rozegrał przez trzy ostatnie miesiące 12 spotkań. Zmierzyliśmy się z Meblorzem Swarzędz, dziewczęcym zespołem Warty Poznań, Stellą Luboń, Talentami Poznań, UKS Orlikiem Poznań oraz Gromem Plewiska. Rozgrywki rozpoczęliśmy od bardzo wysokiego zwycięstwa z drużyną ze Swarzędza, choć trzeba przyznać, że przeciwnik miał w tym dniu mocno okrojony skład. Tydzień później zagraliśmy dobre zawody z zespołem popularnych zielonych. Trzy punkty ponownie były nasze. Z zerowym dorobkiem kończyliśmy nasze trzecie spotkanie. Na własnym boisku zagraliśmy ze Stellą Luboń. To była pierwsza z trzech kolejnych porażek. Tydzień później ulegliśmy Orlikowi Poznań, by następnie przegrać z Gromem Plewiska. Trzeba jednak przyznać, że mecz z zespołem z Poznania był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Prowadziliśmy grę, kreowaliśmy sporo sytuacji, ale chwila nieuwagi kosztowała nas utratę dwóch bramek, czego nie dało się już odrobić. W ostatnim meczu pierwszej rundy zremisowaliśmy bezbramkowo z Talentami Poznań. Taki sam wynik był tydzień później w meczu z dziewczęcym zespołem Warty Poznań. Mimo sporej przewagi nie udało nam się zdobyć gola. To był ostatni punkt udało nam się zdobyć tej jesieni. Później przyszło 5 porażek. Lepsze od nas okazały się zespoły Meblorza, Gromu Plewiska, Stelli Luboń, Orlika Poznań oraz Talentów Poznań. Bardzo zależało nam, by zwycięstwem z tym ostatnim przeciwnikiem zamknąć jesienne rozgrywki. Spotkanie było bardzo wyrównane, pełne emocji, sporej liczby sytuacji bramkowych. Na kilka minut przed końcem spotkania sędzia podyktował jednak rzut karny i ta bramka zdecydowała o naszej porażce.

W drużynie rezerw trampkarzy starszych jesienią zagrała spora grupa zawodników. Powoływani byli przede wszystkim chłopcy, którzy nie zmieścili się w kadrze pierwszego zespołu oraz trampkarze młodsi, dla których rywalizacja w starszej kategorii miała być cennym doświadczeniem. O zajęciu niższego miejsca niż się spodziewaliśmy zadecydowały rotację w składzie. Żadnego meczu nie zagraliśmy w takim samym zestawieniu. Trudno też było zgrać i złożyć drużynę z zawodników, którzy na co dzień występowali w dwóch różnych zespołach. 4 bramki jesienią zdobył Lucjan Kawalec, po 3 trafienia zanotowali Mateusz Jardanowski oraz Miłosz Zając.

Do wiosennych rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ponownie przystąpimy dwoma zespołami. To sprawi, że każdy z trenujących zawodników będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności na boisku. Zimą czeka nas sporo treningów, sparingów oraz wyjazd na turniej do Lichenia. Liczymy że nasza praca przyniesie pozytywny skutek w kolejnej rundzie.

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner