Newsy

Podsumowanie Rundy Jesiennej 10.01.2023

Podsumowanie Rundy Jesiennej

Pora na podsumowanie jesiennych zmagań drużyny rocznika 2009.

Zespół trampkarzy młodszych ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Kilka miesięcy treningów, gier kontrolnych oraz meczów ligowych, zakończonych awansem do wyższej klasy rozgrywkowej.

Sezon rozpoczęliśmy od obozu szkoleniowego, który był najważniejszym elementem przygotowań do rundy jesiennej. Tydzień treningów miał nam pomóc w rozpoczęciu gry na boisku pełnowymiarowym w formacie jedenastoosobowym. Co ważne, w zgrupowaniu udział wzięli prawie wszyscy zawodnicy naszej drużyny. To był dobry i intensywny czas dla zespołu.

Rok temu, grając jeszcze w kategorii młodzika, zmieniliśmy system gry na 1-4-3-1, tak by w kategorii trampkarza wejść naturalnie w system 1-4-3-3. To była dobra decyzja. Zawodnicy wiedzieli już, jak w tym systemie grę otwierać, budować, jak się bronić i atakować. Takie ustawienie, biorąc po uwagę predyspozycje naszych zawodników, wydawało się optymalne.

Początek rundy był bardzo obiecujący. Pierwsze dwa mecze, oba z zespołami ze Swarzędza, wygraliśmy bez straty gola. Najpierw pokonaliśmy na własnym obiekcie drużynę Meblorza, a później w Zalasewie zdobyliśmy trzy punkty z Liderem. Kolejne spotkanie, rozgrywane w Poznaniu, z MKS Trzemeszno, rozpoczęliśmy źle, od straty bramki, ale trzy trafienia w kolejnych minutach dały nam komplet punktów po trzech kolejkach. Trudniejsze wyzwanie czekało nas w Swarzędzu, gdzie zagraliśmy z drugą drużyną Unii. Spotkanie miało wyrównany przebieg, ale to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa. Na tę porażkę zareagowaliśmy bardzo dobrze. Świetne spotkanie rozegraliśmy z LPFA Skoki. Mecz ten wygraliśmy pewnie 4:0. Po pięciu kolejkach mieliśmy 12 punktów.

W środku rundy zanotowaliśmy mała zadyszkę. Najpierw na wyjeździe zremisowaliśmy z drugą drużyną Mieszko Gniezno, by tydzień później ulec Liderowi Swarzędz. W obu tych spotkaniach mieliśmy przewagę, ale zawodziła skuteczność. Dodatkowo, nie byliśmy już tak solidni w bronieniu. tydzień później zagraliśmy bardzo chaotycznie w Trzemesznie. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale w ostatnich sekundach meczu udało nam się zdobyć gola dającego trzy punkty.

Do końca rudny zostały trzy mecze. Bardzo dobre spotkanie rozegraliśmy na własnym boisku z drugą drużyną Unii Swarzędz, choć ostatecznie ponownie ulegliśmy 2:3. Ostatnie dwa spotkania miały przypieczętować nasz awans do I ligi. Stało się to już podczas pierwszego meczu. Na wyjeździe pokonaliśmy LPFA Skoki i przy stracie punktów Lidera Swarzędz, mogliśmy świętować zajęcie drugiego miejsca w lidze. W ostatnim spotkaniu, które już nie mogło wpłynąć na układ tabeli, pokonaliśmy drugą drużynę Mieszko Gniezno.

Początek rundy był bardzo dobry dla Maurycego Śliwickiego, który strzelał dla naszej drużyny sporo goli. Z każdym kolejnym meczem jednak odważniej pod bramką przeciwnika poczynał sobie Jakub Figaszewski. Bardzo dobrze na prawej stronie prezentował się Mateusz Piotrowski. Nieźle się broniliśmy. Duży udział w tym mieli Kajetan Michalak, Adam Bartłomiejczak oraz Danylo Povydysh. Duże brawa należą się, grającym w środku pola, Antoniemu Małeckiemu, Leonowi Sylwanowiczowi, Oskarowi Lekierowi, Kubie Księżnikowi oraz Mateuszowi Jardanowskiemu. Boki naszej obrony, najczęściej skutecznie, zabezpieczali Stanisław Szydłowski, Dawid Kubiak oraz Aleksander Hejna.

Od początku rundy naszym bramkarzem był Mateusz Nowak, który grę w polu zamienił na koszulkę z numerem jeden. Niestety, w październiku uległ wypadkowi, który wykluczył go z gry na kilka miesięcy. Parę spotkań rozegrał na bramce Przemysław Gewiss, ale on także nabawił się kontuzji. W jednym meczu bramki strzegł Maurycy Śliwicki, ale ostatnie kilka spotkań, zaliczając duży udział w awansie, rozegrał między słupkami Marcel Przybyliński.

Kadra zespołu jest bardzo szeroka, co wpływa pozytywnie na pracę i rywalizację o miejsce w pierwszej jedenastce. Przed drużyną intensywna zima. Planujemy sporo gier kontrolnych, obóz dochodzeniowy, być może udział w kilkudniowym turnieju. Start w I lidze będzie dla drużyny wymagającym wyzwaniem. Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale będziemy gotowi!

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner