Newsy

Niecodzienne okoliczności trzech punktów dla juniorów młodszych B2 10.05.2022

Niecodzienne okoliczności trzech punktów dla juniorów młodszych B2

W ostatnią sobotę w ramach 7. kolejki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 nasz zespół zmierzył się w Sielinku z AP Reissa Poznań.

Od początku spotkania mecz układał się pod dyktando gospodarzy, którzy często konstruowali akcje na naszej połowie boiska stwarzając przede wszystkim zagrożenie w bocznych sektorach boiska. W pierwszej fazie meczu nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i skonstruować ataku pozycyjnego, a nasze akcje ograniczały się do dłuższych podań. Po jednej ze strat w środku boiska w 30 minucie meczu straciliśmy bramkę. Na przerwę schodziliśmy zatem przegrywając 0:1.

Po przerwie nasza gra uległa poprawie, dłuższymi fragmentami potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce, choć nie prowadziło to do dużej liczby sytuacji, dzięki dobrze broniącemu się zespołowi gospodarzy. W drugiej części gry poprawiliśmy również zachowania w obronie i nie dopuszczaliśmy do sytuacji pod naszą bramką. Do końca meczu wynik z pierwszej połowy niestety nie uległ zmianie.

Po meczu pozostał niedosyt ze względu na jeden błąd, który zaważył na wyniku, choć dogodnych sytuacji na wyrównanie również było w tym dniu jak na lekarstwo.

Ostatecznie jednak - ze względu na grę w tym meczu nieuprawnionego zawodnika w zespole AP Reissa - wynik został zweryfikowany jako walkower dla naszej drużyny.