Newsy

Marathon Cup 2024 29.04.2024

Marathon Cup 2024

Po raz kolejny czekają nas wielkie emocje!

4 i 5 maja, na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu, odbędzie się, organizowany przez nasz klub, Międzynarodowy Turniej Piłkarski U9 Marathon Cup 2024. Tym razem w imprezie zagrają 32 zespoły złożone z zawodników rocznika 2015 i młodszych. Udział wezmą czołowe drużyny kategorii wiekowej żaka starszego z Niemiec i całej Polski.

Klub Sportowy Koziołek Poznań organizuje tę imprezę po raz piętnasty. Marathon Cup 2024 ma być nie tylko festynem piłkarskim, ale także stojącą na wysokim poziomie rywalizacją. Do Poznania przyjedzie ponad 400 młodych adeptów piłki nożnej. Po raz kolejny impreza potrwa aż dwa dni i odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania, Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz pomocy firm Marathon International oraz Gamesport.

Specjalnymi gośćmi turnieju będą zespoły z Niemiec czyli FC Viktoria 1889 Berlin, SV Rot-Weiß Viktoria Mitte, Oranje Berlin, Hertha 03 Zehlendorf. W imprezie udział wezmą też zespoły kategorii wiekowej żaka starszego z całej Polski, a wśród nich między innymi Warta Poznań, KS Grom Wolsztyn, AP Gavia Choszczno, WUKS Korona Wschowa. Bronić tytułu z zeszłego roku będzie Football Academy Leszno. Ciekawe jak poradzą sobie w tym roku?

W pierwszej rundzie zespoły zagrają w czterech grupach, na czterech boiskach, każdy z każdym. W rundzie finałowej, w niedzielę, drużyny rywalizować będą w ten sam sposób, z tym że organizatorzy skojarzą ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi powalczą o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegra w dwa dni aż 13 spotkań.

W imprezie udział wezmą także dwa zespoły gospodarzy. Trener Marek Kowalski, liczy, że zespoły KS Koziołek Poznań zaprezentują się równie dobrze na tle rówieśników, jak w poprzednich latach. Większość zawodników trenuje od trzech lat. Za nimi pierwsze sukcesy, ale Marathon Cup 2024 wydaje się największym wyzwaniem. Poziom turnieju będzie z pewnością bardzo wysoki.

Na uczestników, kibiców i gości Marathon Cup 2024 czeka wiele atrakcji. Przygotowaliśmy pokaz freestyle football w wykonaniu Marcina Kaczmarka, boiska do małych gier. Na obiekcie pojawi się także foodtruck ze smakołykami dla tych starszych, jak i najmłodszych!

Sztandarowa impreza KS Koziołek Poznań jest największym turniejem tego rocznika w naszym regionie. Zaczynamy w sobotę, 4 maja, o godzinie 9:00. Pierwsza faza turnieju zakończy się o godzinie 17:00. W niedzielę wrócimy do gry o 9:00. Uroczysta dekoracja zaplanowana jest na godzinę 15:30. Zapraszamy na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego wszystkich kibiców oraz młodych piłkarzy wszystkich kategorii wiekowych!

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner