Newsy

Marathon Cup 2022 05.05.2022

Marathon Cup 2022

Mnóstwo świetnej zabawy i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, czekało w ostatni weekend na młodych piłkarzy kategorii żaka starszego. 32 drużyny rocznika 2013, w tym goście Niemiec, wzięły udział w organizowanym przez KS Koziołek Poznań 13. Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim U9 Marathon Cup 2022.

W pierwszej rundzie zespoły zagrały w czterech ośmiozespołowych grupach, każdy z każdym. W rundzie finałowej system był podobny, z tym że organizatorzy skojarzyli ze sobą zespoły o podobnym potencjale. Najlepsi walczyli o ostateczne zwycięstwo w imprezie. W tej sposób każda drużyna rozegrała w dwa dni aż 13 spotkań.

To kolejna edycja turnieju, w której biorą udział aż 32 zespoły – mówi Jakub Miloch, KS Koziołek Poznań. Warto powiedzieć, że na każdą z edycji, co roku dostajemy zdecydowanie więcej zgłoszeń niż miejsc, co sprawia, że impreza stoi na bardzo wysokim poziomie. W tym roku do Poznania przyjechały, po raz pierwszy od dwóch lat, zespoły zagraniczne. Wcześniej sytuacja była trudna, ale liczymy, że za rok w Poznaniu zagrają goście z kilku państw.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna KS Warty Poznań, która zgromadziła w niedzielę 18 punktów. Taki sam dorobek miał na koncie inny ekstraklasowiec, Pogoń Szczecin. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w emocjonującej serii rzutów karnych, w której lepsi okazali się popularni Zieloni. Na trzecim rozgrywki zakończył zespół KS Polonii Środa Wielkopolska.

Dla uczestników to wspaniała przygoda i pełne emocji spotkanie z rówieśnikami, którzy dzielą wspólną pasję – mówi Łukasz, prezes KS Koziołek Poznań. Bez względu na ostateczną lokatę, każdy zespół zagrał trzynaście pasjonujących spotkań. Dla wszystkich zawodników to z pewnością impuls do dalszych treningów. 

W grupie nazwanej przez organizatorów Zieliński, gdzie toczyła się walka o miejsca 9-16, najlepsza okazała się drużyna UKS AS Czempiń, tuż przed Huraganem Pobiedziska. W grupie Milik, czyli w walce o lokaty 17-24, zwyciężył zespół FA Leszno, a w grupie Zieliński, gdzie grano o miejsca 25-32, niemiecka Rot-Weiss Viktoria Mitte.

To największa zorganizowana do tej pory przez KS Koziołek Poznań impreza. Klub dynamicznie się rozwija i w tym sezonie szkoli blisko 300 zawodników od przedszkolaków do seniorów. 15 zespołów walczy z powodzeniem w czołowych ligach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W czerwcu w klubie planowany jest Tydzień Otwartych Treningów.

Na uczestników, poza samą rywalizacją, czekało sporo emocji. Dla wszystkich kibiców oraz zawodników przygotowano dodatkowe boiska do gry 3 na 3. W przerwie turnieju swoje umiejętności zaprezentowali jedni z najlepszych w naszym kraju zawodników freestyle football, Marcin Kaczmarek. Podczas dekoracji organizatorzy nagrodzili wszystkich zawodników medalami, słodkościami ufundowanymi przez firmę Millano oraz nagrodami rzeczowymi. Każdy z trenerów wybrał także jednego z zawodników w swoim zespole, który w ten weekend zasłużył na specjalne wyróżnienie.

Impreza odbyła się dzięki sponsorom – firmom Marathon International, Millano oraz Miastu Poznań, które po raz kolejny wsparło ten turniej.

 Już za rok, w ostatni weekend kwietnia, odbędzie się kolejna edycja Marathon Cup. Tym razem na boisko wybiegną zespoły rocznika 2014. Już teraz swój udział zapowiedziało wiele drużyn. Organizatorzy liczą na przyjazd zespołów z całej Europy!

Galeria zdjęć

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner