Newsy

Dwa zacięte mecze ekip rocznika 2007 16.05.2022

Dwa zacięte mecze ekip rocznika 2007

Kolejne dwa spotkania ligowe rozegrały nasze zespoły rywalizujące w kategorii trampkarzy starszych.

W sobotę rano nasza pierwsza drużyna wybrała się do Wrześni na pojedynek z walczącą o pozycję lidera tabeli Victorią Września.

Do tego meczu przystąpiliśmy osłabieni brakiem kilku zawodników pauzujących za kartki lub kontuzjowanych. Z tego powodu pierwszą część meczu zagraliśmy w nieco innym niż poprzednio systemie, chcąc bardziej zabezpieczyć własną bramkę. W wielu momentach pierwszej części spotkania chłopcy nieźle realizowali takie założenia, choć zdarzyło nam się też kilka błędów w ustawieniu, dzięki którym gospodarze pojawiali się w okolicach naszej bramki. W ofensywie radziliśmy sobie przyzwoicie, choć najbliżej zdobycia prowadzenia byliśmy po strzałach sprzed pola karnego, jednak albo były one minimalnie niecelne albo dobrze radził sobie bramkarz rywali. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się remisem, szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, gdy rykoszet po strzale z rzutu wolnego zmylił naszego bramkarza i piłka wpadła do siatki.

Po przerwie zmieniliśmy ustawienie na bardziej ofensywne i częściej stwarzaliśmy zagrożenie do bramką Victorii. Dobre okazje mieli Kacper Sroczyński, Jan Konieczny i Grzegorz Wojciechowski. Brakowało nam jednak trochę dokładności i odrobiny zimnej krwi. Czasem szwankowała dokładność podań tuż przed polem karnym przeciwników. Zespół z Wrześni także kilka razy miał szansę na zdobycie bramki, jednak dobre zawody zagrał Hubert Pachurka, który nie dał się pokonać po przerwie. Ostatecznie druga połowa nie przyniosła bramek i mecz zakończyliśmy porażką 0:1.

Minimalne porażka na boisku obecnego lidera tabeli z pewnością pozostawia pewien niedosyt. Z drugiej jednak strony, trzeba docenić zaangażowanie chłopców i walkę do ostatnich sekund o zmianę niekorzystnego wyniku. Na koniec warto wyróżnić za ten mecz Jonasza Michalaka, który jako kapitan daje nam pewność w grze w defensywie, ale także potrafi zmotywować drużynę w trudnych chwilach.
____________________________________
Victoria Września - Koziołek I Poznań 1:0 (1:0)
Skład: H. Pachurka - M. Kurc, Ł. Gulik, J. Michalak, G. Szuber, M. Kurc - M. Podskarbi, T. Bryk, K. Sroczyński- J. Konieczny, G. Wojciechowski oraz K. Zieliński, D. Krzywicki, D. Kałek

Kolejne trzy punkty może dopisać sobie do ligowej tabeli nasz drugi zespół, który wygrał z wiceliderem rozgrywek i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.
Tym razem na mecz pojechaliśmy wzmocnieni zawodnikami z rocznika 2008, którzy w ten weekend pauzowali w swoich rozgrywkach. W pierwszej połowie nasz zespół budował grę od bramki i również pozwalał drużynie z Obornik na swobodne budowanie gry. Przez to gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero pod koniec połowy zdecydowaliśmy się podejść wyżej i stworzyliśmy sobie dogodne sytuacje, jednej z nich nie wykorzystał grający na co dzień w bramce Hubert Pachurka. Było widać, że nasz rywal ma problem z graniem pod presją przeciwnika, ale nam brakowało skuteczności, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron naszym celem było pozwolenie na swobodne wznowienia gry przez bramkarza, po czym wykonanie skoku pressingowego. Po jednej z kilku naszych prób zawodnicy z Obornik wybili piłkę na naszą połowę, gdzie zebrał ją Jakub Tomelka, który bez kalkulacji zagrał dłuższe podanie do Janka Koniecznego i akcja zakończyła się golem. Po zdobytej bramce rywale zaczęli groźniej atakować, wykorzystując nasze błędy w rozegraniu. Żadna z ich nie zakończyła się skutecznie, za to my potrafiliśmy wyprowadzić akcję grając na maksymalnie 2 kontakty. Jedną z takich akcji bramką przypieczętował Damian Krzywicki.
Kolejne trzy punkty cieszą tym bardziej, że nasz zespół grał w dużej części zawodnikami rocznika 2008, a nawet jednym z rocznika 2009 (Mikołaj Szymczak).
____________________________________
AP Oborniki - Koziołek II Poznań 0:2 (0:0)
Gol: J. Konieczny, D. Krzywicki
Skład: B. Kazimor, Ł. Gulik, J. Tomelka, T. Bryk, K. Zieliński, J. Konieczny, H. Pachurka, P. Kręgielski, D. Krzywicki, I. Kozłowski, M. Witkowski, B. Mielcarek, J. Paulik, F. Sereda, A. Wiczyński, M. Szymczak

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner