Newsy

Dwa mecze młodzików starszych 24.05.2022

Dwa mecze młodzików starszych

W miniony weekend zespół młodzików starszych Klubu Sportowego Koziołek Poznań zmierzył się z drużynami Błękitnych Psary Polskie oraz Rokity Rokietnica.

Pierwszy mecz, rozgrywany w niedzielny poranek, był rewanżem za spotkanie sprzed miesiąca, kiedy to prowadząc 1:0 do przerwy, przegraliśmy 2:3. Tym razem zagraliśmy bardzo dobre pierwsze 30 minut. Nasza drużyna była dobrze zorganizowana, byliśmy aktywni, nie popełnialiśmy błędów. Tuż przed zejściem do szatni, Kuba Księżnik zdobył gola na 1:0. Po zmianie stron przeciwnik zaatakował odważniej, ale nie wynikały z tego sytuacje, po których moglibyśmy stracić bramkę. Niestety, po 20 minutach rzut wolny sprzed pola karnego zespól z Psar zamienił na gola. Przed końcem meczu mieliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale wynik się nie zmienił. Szkoda, bo wydaje się, że tego dnia byliśmy zespołem lepszym. Z pewnością stworzyliśmy sobie więcej okazji do zdobycia goli. Jeśli popracujemy nad skutecznością, może być tylko lepiej.

Po południu zmierzyliśmy się w III lidze z Rokitą Rokietnica. Spotkanie rozgrywane było na boisku naturalnym, co nie pomagało nam w rozgrywaniu piłki. Niestety, na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1. Tuż po zmianie stron zaatakowaliśmy odważniej, co przełożyło się na sytuacje bramkowe. Pierwszą wykorzystał Maciej Rybak, a chwilę później z gola cieszył się Kuba Księżnik. Niestety, kilka minut dekoncentracji, parę błędów i zespół gospodarzy w kwadrans strzelił nam trzy gole. Poderwaliśmy się jeszcze do odrabiania strat, gola głową strzelił Adam Bartłomiejczak, ale na więcej nie było już czasu. Szkoda, bo wydawało się, że zwycięstwo jest w naszym zasięgu.

Dla zespołu był to wymagający weekend. Kilku zawodników zagrało w dwóch meczach. Choć wyniki nie są najważniejsze, trzeba przyznać, że mogliśmy pokusić się o dwa zwycięstwa, a musimy zadowolić się tylko jednym punktem. Na szczęście przed nami kolejne okazje do zaprezentowania swoich możliwości. W tym tygodniu gramy z Piastem Kobylnica oraz GKS Dopiewo!