Newsy

Duże emocje w meczu zespołu rocznika 2006 30.05.2022

Duże emocje w meczu zespołu rocznika 2006

W ostatnią sobotę rozegraliśmy mecz ligowy z zespołem Polonii Środa Wielkopolska.

Warunki atmosferyczne na przestrzeni całego spotkania utrudniały grę jednej i drugiej drużynie, co przełożyło się na brak dokładności przede wszystkim w fazie atakowania. Od początku spotkania nasz zespół stworzył kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz brakowało skutecznego wykończenia akcji. Zespół gości stwarzał duże zagrożenie przede wszystkim po stałych fragmentach gry, głównie rzutach rożnych. Po jednym z rzutów wolnych to jednak nasz zespół objął prowadzenie, wrzutkę Kuby Kasprzaka na bramkę po strzale głową zamienił Karol Topolski. Kilka minut później w dogodnej sytuacji w polu karnym szansę do podwyższenia wyniku miał znow Karol Topolski, który został sfaulowany. Do 11-nastki podszedł Filip Nowacki, lecz jego strzał obronił bramkarz Polonii. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku.

W drugiej połowie goście odważnie ruszyli do ataków, co stwarzało okazję do kontraatakow. Mimo kilku dogodnych sytuacji brakowało ostatniego decydującego podania lub skuteczności w wykończeniu akcji. W 60 minucie po raz kolejny do bramki trafił Jakub Rajkowski, lecz po raz kolejny bramka nie została uznana, tym razem przez zagranie ręką. Kilka minut później po rzucie różnym piłkę zgrał Jakub Rajkowski, a z najbliższej odległości również po uderzeniu głową wynik spotkania podwyższył Mateusz Wybieralski. Na 10 minut przed końcem piłkarze Polonii po wrzutce z bocznego sektora boiska zdobyli bramkę kontaktową. Ostatnie fragmenty spotkania to wstrzeliwanie piłki w nasze pole karne, lecz bardzo dobrze spisywała się nasza linia obrony. Ostatecznie zwyciężamy 2:1 po bardzo emocjonującym meczu.

Bardzo dobrze po raz kolejny w tej rundzie zagraliśmy całym zespolem w obronie. W dalszym ciągu musimy pracować nad skutecznym wykończeniem akcji. Następne spotkanie zagramy w niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 9.00 w Baranowie z zespołem UKS AP Reissa Poznań.
______________________________________
Koziołek Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:0)
Gole: K. Topolski, M. Wybieralski
Skład: K. Pyszny, K. Cupiał, L. Szeszuła, M. Wybieralski, K. Mielcarek, K. Kasprzak (67' F. Pawłowski), F. Nowacki, S. Górny (50' A Taciak), D. Skorecki (82' J. Michalak), K. Topolski (87' F. Berliński), J. Rajkowski oraz A. Janicki, D. Białas

Galeria zdjęć

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner