Newsy

Derbowe zwycięstwo juniorów 14.11.2023

Derbowe zwycięstwo juniorów

Druga ekipa rocznika 2007 pokonała Talent Poznań.

Przed meczem oba zespoły miały szansę na wywalczenie na koniec rundy jesiennej drugiego miejsca w tabeli. Od pierwszych minut widać było, że stawka dodatkowo motywowała każdego z zawodników. Mimo wyrównanego i zaciętego początku spotkania to nasza drużyna w 10. minucie wyszła na prowadzenie. Świetną akcję Kacpra Sroczyńskiego na gola zamienił Wojtek Wardal. Wydawało się, że od tego momentu będzie nam się grało łatwiej, ale to rywale w kolejnych minutach byli groźniejsi. Kilka razy zbyt łatwo straciliśmy piłkę na własnej połowie i niewiele brakowało, by Talent doprowadził do wyrównania. W ostatnim kwadransie mieliśmy też szansę na drugiego gola, ale strzał Wojtka Wardala jedynie obił poprzeczkę. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Od początku drugiej części meczu przeciwnicy rzucili się do odrabiania strat i w 55. minucie dopięli swego. Strzał z dalszej odległości obronił jeszcze Hubert Pachurka, ale przy dobitce nie miał już szans. Kolejne minuty przyniosły nieco chaosu z obu stron. Na szczęście to my lepiej zareagowaliśmy w tym fragmencie meczu. Najpierw, w 67. minucie prowadzenie dał nam mocnym strzałem pod poprzeczkę Krystian Mańkowski, a chwilę później gola strzelił Wojtek Bullert - jego uderzenie z prawie 30 metrów w samo okienko bramki rywali było z pewnością ozdobą tego meczu. Po  dwóch ciosach przeciwnikom trudno było już się podnieść, tym bardziej, że na dziesięć minut przed końcem gola na 4:1 strzelił Adam Bogdański. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

Nie był to z pewnością idealny mecz w naszym wykonaniu. Popełniliśmy tego dnia zbyt dużo błędów przy budowaniu akcji, a w pierwszej połowie przegrywaliśmy też sporo pojedynków 1 na 1. Z drugiej jednak strony trzeba docenić, że w trudnym momencie byliśmy w stanie dobrze zareagować na wydarzenia boiskowe i ostatecznie rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Dzięki temu zwycięstwu na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewniliśmy sobie drugie miejsce w tabeli I ligi okręgowej. Brawo!

__________________________________________

Talent Poznań - Koziołek Poznań II 1:4 (0:1)
Gole: W. Wardal 10’, K. Mańkowski 67’, W. Bullert 73’, A. Bogdański 81’
Skład: H. Pachurka, Ł. Gulik, G. Szuber, M. Majewicz, M. Kurc (46’ H. Korbanek), B. Koziorowski (50’ W. Bullert), T. Bryk (46’ S. Dzbuk), K. Sroczyński (46’ K. Siemek), D. Krzywicki, W. Wardal (46’ K. Mańkowski, 80’ D. Dziuba), A. Bogdański

__________________________________________

Galeria zdjęć

 

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner