W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Od początku powstania naszego klubu nosiliśmy się z zamiarem uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Tytuł ten pozwala na zdobycie dodatkowych środków na działalność stowarzyszeń i fundacji z jednego procenta podatku. Niesie on jednak ze sobą również ogrom obowiązków organizacyjnych i księgowych. To one stały na przeszkodzie w zdobyciu uprawnień Organizacji Pożytku Publicznego przez nasz klub.

Z pomocą przyszła nam Fundacja 'Młodzi Młodym' - we współpracy z tą organizacją utworzone zostało subkonto, na które będzie trafiał jeden procent podatku od tych osób, które wpiszą w zeznaniu rocznym nasze stowarzyszenie jako beneficjenta pomocy. Fundacja, poza obsługą księgową i prawną, przygotuje ulotki oraz plakaty promujące cel jakim jest wsparcie Klubu Sportowego Koziołek Poznań. To rozwiązanie, podobnie jak samodzielne uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego, nie jest wolne od kosztów. Zdejmuje z nas jednak ogrom obowiązków, którym nie bylibyśmy w stanie podołać.

Mimo, że potencjalne środki trafią do nas dopiero jesienią, zdecydowaliśmy, że zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu sportowego lub strojów meczowych dla naszych zawodników. Dokładna kwota, jaka trafi na konto naszego klubu, zostanie podana na stronie internetowej.

Wśród organizacji starających się o jeden procent podatku są takie, które mają wzniosłe cele, jak choćby pomoc Ani Wieczorek, o której pisaliśmy kilka dni temu, oraz takie, które mają cele bardziej przyziemne. Do tych drugich można zaliczyć pomoc naszemu klubowi. Warto wykorzystać możliwość daną przez ustawodawcę i odpisać jeden procent podatku - do Państwa należy decyzja gdzie powinien on trafić.

Chcąc przekazać jeden procent podatku, należy w picie rocznym podać numer KRS 0000270261, kwotę zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy oraz cel szczegółowy czyli Klub Sportowy Koziołek Poznań.

Wzór

Serdecznie dziękujemy tym, którzy zdecydują się nam zaufać i pomóc. W działalności organizacji takich jak Klub Sportowy Koziołek Poznań liczy się każda złotówka!


Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen