W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Szanowni Państwo!

Pomysł utworzenia stowarzyszenia Klub Sportowy Koziołek Poznań wziął się z chęci skopiowania zachodnioeuropejskich standardów pracy z młodzieżą. Marazm polskiego systemu szkolenia daje swoje owoce w postaci fatalnych wyników reprezentacji i drużyn klubowych.

Chcemy się uczyć od najlepszych. Nasze pragnienia są wsparte wiedzą, zagraniczną praktyką, innowatorskimi pomysłami i konsekwencją w dążeniu do celu. W tej chwili w naszym klubie trenuje 11 drużyn - to blisko 250 zawodników. Zatrudniamy 11 szkoleniowców, którzy prowadzą nasze zespoły i czuwają nad prawidłowym przebiegiem szkolenia i rozwojem młodych adeptów piłki nożnej.

Czym różni nasz klub od pozostałych? Zgodnie z nowoczesnym modelem nauczania dzieci, nie wynik jest ważny, a zdobyte umiejętności - przede wszystkim techniczne. Chcemy by takie zasady były naszą myślą przewodnią w codziennej pracy z młodzieżą.

Jeśli zapytają Państwo, czy nasz klub jest profesjonalny, odpowiemy: profesjonalizm to myślenie w taki sposób, by z sześciolatka zrobić dziewiętnastolatka, który będzie grał jak trzydziestolatek. W naszym kraju panuje przekonanie, że wynik jest efektem dobrej lub złej pracy z dziećmi. Nic bardziej mylnego. Polacy w wieku juniorskim wygrywają na Mistrzostwach Europy a jako seniorzy nie potrafią znaleźć miejsca w zachodnioeuropejskiem klubie.

W naszym klubie z każdym zespołem pracuje dwóch trenerów. Dlaczego? Praca jest zdecydowanie bardziej efektywna. Młodsze grupy trenują dwa razy w tygodniu, starsze trzy. Zdecydowana większość naszych zajęć odbywa się na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego.

Klub jest finansowany ze składek rodziców, środków otrzymanych od sponsorów oraz pozyskanych w drodze konkursów Urzędu Miasta Poznania na realizowanie lub wspieranie zadań związanych z kulturą fizyczną i sportem. Naszym pragnieniem jest by klub był zorganizowany i prowadzony profesjonalnie. Widzimy szansę dla dzieci, które rozpoczną swoją przygodę z piłką w KS Koziołek Poznań i chcemy realizować ich marzenia.

Zapraszam do współpracy!Marathon InternationalUrząd Miasta Poznania PoznańJedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen