Newsy

Udany i intensywny weekend za ekipą rocznika 2007 08.03.2023

Udany i intensywny weekend za ekipą rocznika 2007

Nasz zespół od piątku do niedzieli rywalizował w SBG Cup w Jarocinie.

Z Poznania wyjechaliśmy w piątek z samego rana grupą liczącą 22 zawodników i 2 trenerów. Jeszcze przed rozpoczęciem turniejowych zmagań - o 11.00 - mieliśmy okazję do przeprowadzenia dwugodzinnej jednostki treningowej zakończonej sparingiem wewnętrznym. Było to dobre przetarcie przed pierwszym wieczornym meczem.

Turniej zaczęliśmy pojedynkiem z Jarotą Jarocin 2006, występującą na co dzień w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych B1. Mecz był bardzo wyrównany, a obie ekipy stworzyły sobie kilka świetnych okazji strzeleckich, jednak o wyniku zadecydował rzut karny wykorzystany przez miejscowych. Intensywny dzień zakończyliśmy wizytą w aquaparku oraz analizą pojedynku z Jarotą.

Sobotę rozpoczęliśmy porannym rozruchem, aby być gotowymi na pierwszy pojedynek już o 8.40. Zmierzyliśmy się w nim z lokalnym rywalem, TPS-em Winogrady. Szybko zdobyta przez Kolię Glushchenko bramka sprawiła, że grało nam się łatwiej. Pod koniec meczu świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Krystian Mańkowski, co dało nam ostatecznie dwubramkowe zwycięstwo.

Po niecałej godzinie czekała nas rywalizacja z Kmitą Zabierzów. Mecz z ekipą z Małopolski był naszym jedynym słabszym występem tego weekendu. Zagraliśmy chaotycznie, a prowadzenia zdobytego po strzale Szymona Dzbuka nie udało nam się dowieźć do końca. Mecz zakończyliśmy wynikiem 1:1.

Trzy kolejne mecze zagraliśmy z rywalami, grającymi w ligach wojewódzkich w województwach zachodniopomorskim, łódzkim i pomorskim. W dodatku, dwie z tych drużyn były od nas rocznikowo starsze, więc wiedzieliśmy, że rywale wysoko zawieszą poprzeczkę.

Pierwsze z tych spotkań zagraliśmy z Arkonią Szczecin 2006. Od początku dobrze sobie radziliśmy na tle rywali, nie dopuszczając ich pod naszą bramkę i kilka razy stwarzając świetne okazje strzeleckie. Niestety, żadnej z nich nie zamieniliśmy na gola, co w samej końcówce jeszcze dodatkowo się zemściło. Rywale oddali swój jedyny strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, który dał im wynik 1:0.

Bardzo wyrównane było kolejne spotkanie, z Włókniarzem Pabianice, ostatecznym zwycięzcą turnieju. Tym razem nie mieliśmy tylu szans bramkowych, co we wcześniejszych meczach, podobnie zresztą jak rywale. Ponownie jednak zawiodła nas koncentracja przy stałym fragmencie gry. Jedyna bramka tego meczu padła po rzucie rożnym.

Sobotę zakończyliśmy pojedynkiem z Jaguarem Gdańsk 2006, który do tego momentu wygrał wszystkie mecze. Było to najbardziej otwarte spotkanie tego dnia. Choć rywale dobrze weszli w mecz i szybko objęli prowadzenie, to do końca walczyliśmy jak równy z równym, ostatecznie ulegając starszym rywalom 1:2. Ozdobą meczu był gol strzelony przez Krystiana Mańkowskiego po niesamowitej asyście Krzysztofa Zielińskiego.

Dzień zakończyliśmy podobnie jak piątek - aquaparkiem i odprawą. Poza fragmentami sobotnich meczów, zawodnicy mieli szansę do ocenienia swoich dotychczasowych występów - w rolę oceniających tym razem wcielili się także zawodnicy - Maksym Zahorulko, Grzegorz Szuber i Ryszard Sosnowski.

Ostatniego dnia czekały nas pojedynki z Kmitą Zabierzów i TPS-em Winogrady. Oba mecze rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść, pewnie pokonując obu przeciwników wynikiem 2:0. Z Kmitą na listę strzelców wpisali się Tadeusz Bryk i Ivan Shpak, a w derbach Poznania gole strzelili Jonasz Michalak i Grzegorz Wojciechowski. Po obiedzie i trzeciej tego weekendu regeneracji w aquaparku, wróciliśmy do Poznania.

Trzydniowy pobyt w Jarocinie był dla nas bardzo intensywnym zgrupowaniem. Poranny rozruch, trening, dwie odprawy taktyczne, odpoczynek w aquaparku i przede wszystkim zacięta trzydniowa rywalizacja z zespołami, z którymi na co dzień nie gramy, w dodatku starszymi od nas - to wszystko udało się zrealizować.  Był to też świetny czas na integrację grupy przed wymagającą rundą wiosenną oraz okazja do udowodnienia sobie, że solidna i systematyczne praca, wykonana przez chłopców w ciągu pięciu miesięcy okresu zimowego przynosi efekt na boisku. To był naprawdę udany weekend!

Galeria zdjęć

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner