Newsy

Porażka juniorów młodszych 09.11.2023

Porażka juniorów młodszych

Nasz zespół w weekend zmierzył się z Poznańską 13.

Kilka tygodni temu zagraliśmy z tym samym przeciwnikiem jedno z najbardziej emocjonujących spotkań w tej rundzie i pokonaliśmy rywali 2:0. Wiedzieliśmy, że gospodarze będą chcieli wziąć rewanż za ten wynik. My jednak, po serii dobrych meczów w ostatnich tygodniach, także tym razem chcieliśmy się dobrze zaprezentować.

Początek meczu należał do gospodarzy, my z kolei popełnialiśmy sporo prostych błędów, wynikających w dużej mierze z braku koncentracji i komunikacji między sobą. Rywale byli w stanie to wykorzystać, zdobywając w kilkanaście minut trzy bramki po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Niestety, w tych sytuacjach odpuściliśmy krycie przeciwników w polu karnym, co z pewnością nie powinno nam się zdarzyć. Po trzech ciosach rywali zaczęliśmy wreszcie grać nieco odważniej, stwarzając sobie kilka niezłych szans, jednak żadnej z nich nie potrafiliśmy zamienić na gola i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą połowę zaczęliśmy zdecydowanie lepiej. W pierwszych dwudziestu minutach mecz był wyrównany i kilka razy zagroziliśmy bramce rywali. Gospodarze jednak nie dali sobie strzelić gola, a sami w 65. minucie wyprowadzili szybki kontratak i strzelili czwartego gola. Ta sytuacja podcięła nam skrzydła, a rywalom dodała pewności. W końcowych minutach brakowało nam zarówno argumentów piłkarskich, jak i zaangażowania i charakteru, które cechowały nas w poprzednich meczach. Rywale z zimną krwią to wykorzystali ostatecznie wysoko wygrywając.

Było to nasze najsłabsze spotkanie w ostatnich tygodniach. Popełnialiśmy błędy, które nie powinny nam się zdarzać. Zdecydowanie słabiej wyglądaliśmy w fazie bronienia, a w sytuacjach bramkowych podejmowaliśmy złe decyzje z polu karnym przeciwników. Z pewnością wynik, jak i sposób gry były dla nas dużym rozczarowaniem. Jednak w tej rundzie wielokrotnie udowadnialiśmy, że jesteśmy solidnym zespołem i potrafimy ze słabszych meczów wyciągać wnioski. Postaramy się to udowodnić w najbliższy weekend, gdy w ostatnim jesiennym meczu zmierzymy się z SF Luboń.

_____________________________________

Poznańska 13 - Koziołek Poznań 8:0 (3:0)
Skład. H. Pachurka (65’ P. Ochal), H. Korbanek, I. Shpak (46’ G. Szuber), S. Dzbuk (46’ J. Michalak), K. Mańkowski, T. Bryk, D. Depczyński (60’ K. Pigla), M. Streb (46’ K. Siemek), G. Wojciechowski, W. Wardal, M. Glushchenko

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner