Newsy

Podsumowanie Sezonu 2023/24 03.07.2024

Podsumowanie Sezonu 2023/24

Juniorzy Młodsi B2

Sezon 2023/2024 rozpoczęliśmy od rywalizacji w rozgrywkach II ligi okręgowej Juniora B2. Po bardzo dobrym początku rundy i trzech zwycięstwach w czterech meczach nastąpił okres gorszej gry. W kolejnych pięciu spotkaniach zdobyliśmy tylko 4 punkty. Z 13 punktami zajęliśmy zatem 5. miejsce wyprzedzając zespół Maratończyka Brzeźno. Najlepsze spotkania zagraliśmy u siebie z Avią Kamionki i Maratończykiem Brzeźno, a na wyjazdach z Wiarą Lecha w Robakowie i rewanż z Maratończykiem w Brzeźnie. Do słabszych spotkań musimy zaliczyć oba mecze z Concordią Murowana Goślina i wyjazd do Środy Wlkp. Spotkania u siebie z Wiarą Lecha i Polonią Środa Wlkp. były z kolei bardzo rozczarowujące dla nas pod względem ostatecznego rezultatu (remis i porażka). Zabrakło nam koncentracji w ostatnich minutach i dwa razy daliśmy wydrzeć sobie zwycięstwo, na które zasługiwaliśmy.

W okresie przygotowawczym nad formą sportową pracowaliśmy podczas obozu dochodzeniowego, a okazję by sprawdzić ją przed rozgrywkami mieliśmy podczas meczów kontrolnych i marcowego turnieju Pro-Turnieje Licheń Cup 2024. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ale z pewnością zebraliśmy cenne doświadczenie na przyszłość.

Do rundy wiosennej przystąpiliśmy już w I lidze okręgowej, co z pewnością było dla nas wyzwaniem. Odnieśliśmy 2 zwycięstwa i ponieśliśmy 8 porażek. Niestety, było to znacznie poniżej naszych oczekiwań, choć w paru spotkaniach zabrakło nam naprawdę niewiele by je wygrać lub przynajmniej zremisować (np. w rywalizacjach z TPS Winogrady na wyjeździe oraz Liderem Swarzędz i Victorią Wysogotowo w meczach domowych). Najlepsze spotkania rozegraliśmy u siebie z Huraganem Pobiedziska i Concordią Murowana Goślina strzelając łącznie 15 bramek, zachowując przy tym czyste konto. W znacznie słabszej dyspozycji byliśmy na wyjazdach w Pobiedziskach i Swarzędzu. Pomimo niezadowalających wyników zespołu trzeba pochwalić wszystkich zawodników, którzy włożyli duży wysiłek w miniony sezon. Wyróżniali się i stanowili filar zespołu natomiast pomocnik Mateusz Kulicki, napastnik Jakub Pajchrowski i nasz środkowy obrońca Dominik Kałek. Do kolejnych wyzwań i zmagań ligowych będziemy solidnie się przygotowywać podczas sierpniowych treningów i obozu sportowego w Wągrowcu.

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner