Newsy

Podsumowanie Sezonu 2023/24 03.07.2024

Podsumowanie Sezonu 2023/24

Juniorzy Starsi

Sezon 2023/2024 rozpoczęliśmy od udziału w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej Juniora A2. Pomimo nierównej formy zakończyliśmy rundę jesienną na drugim miejscu. Potrafiliśmy zagrać bardzo dobre spotkanie, mieć serie zwycięstw by przerwać ją porażką po prostych błędach i słabszej postawie na boisku. Finalnie zanotowaliśmy 5 zwycięstw i 5 porażek, strzelając przy tym 27 bramek, a tracąc 28. Do najlepszych meczów w naszym wykonaniu można zaliczyć spotkania z AP Talenty Poznań oraz Nielbą Wągrowiec. Wpadki i słabszą postawę naszego zespołu wyraźnie było widać w rywalizacji z AP Oborniki oraz Błękitnymi Owińska. Choć trzeba przyznać, że mecz w Obornikach, gdzie w drugiej połowie odrabialiśmy straty i niewiele nam zabrakło by uratować remis był bardzo emocjonujący.

Pomimo gorszych momentów byliśmy zadowoleni z naszej postawy. Naszym celem na okres przygotowawczy była poprawa pewnych aspektów taktycznych i motorycznych by forma zespołu w kolejnej rundzie była stabilniejsza. W okresie przygotowawczym zawodnicy wzięli udział w obozie dochodzeniowym, a także wyjeździe do Berlina na którym zagraliśmy dwa mecze kontrolne z zespołami juniorskimi SV Rot-Weiß Viktoria Mitte 08 e.V.

W rundzie wiosennej przystąpiliśmy do rozgrywek Ligi Profesjonalnej Junior A1. Z 18 punktami zajęliśmy 5. miejsce odnosząc 5 zwycięstw, 3 remisy i ponosząc 6 porażek (bilans bramek +1). Po tych rozgrywkach czujemy niedosyt, ponieważ w paru spotkaniach traciliśmy bramki w ostatnich minutach przegrywając bądź remisując, nie będąc gorzej grającym zespołem. Momenty dekoncentracji pozbawiły jednak nas punktów. Zagraliśmy parę bardzo dobrych spotkań, np. mecze z Polonią Środa Wielkopolska, Przemysławem Poznań czy Poznańską 13. Znacznie gorzej dysponowani byliśmy w spotkaniach wyjazdowych z Notecią Czarnków i Akademią Reissa Poznań. Choć wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę za zaangażowanie i stworzenie monolitu na boisku to z pewnością trzeba wyróżnić znakomitą dyspozycję strzelecką Nikodema Olejnika i Karola Topolskiego oraz niezawodną motywację i charakter kapitana zespołu Filipa Nowackiego.

sponsor strategiczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
sponsor techniczny
patron medialny
patron medialny
patron medialny
partner
partner
partner