Newsy

Dwa spotkania w Lidze Wojewódzkiej 04.11.2022

Dwa spotkania w Lidze Wojewódzkiej

Juniorzy Młodsi zmierzyli się z Trzynastką Poznań i UKS Fair Play Złotów.

W niedzielę 23 października na własnym boisku podejmowaliśmy zespół Poznańskiej 13. Początek spotkania to gra tocząca się w środkowej strefie boiska, skąd zespół gości chciał zaskoczyć nas prostopadłymi podaniami za naszą linię obrony, kilkukrotnie przed utratą bramki ratował nas bramkarz lub nasi obrońcy. Po dwóch rzutach rożnych w 20 i 24 minucie straciliśmy dwie bardzo podobne bramki przez brak ścisłego krycia. Bramkę dającą trzy bramkową przewagę zespół Trzynastki strzelił po zagraniu piłki z bocznego sektora i dobiciu jej do pustej bramki z najbliższej odległości. Gdy wydawało się, że do przerwy będziemy schodzić przegrywając 0:3 to nasz zespół zdobył szybko dwie bramki po strzałach Adriana Taciaka i Jakuba Rajkowskiego, tym samym przed przerwą łapiąc kontakt.

Po przerwie ruszyliśmy odważniej do ataków, lecz brakowało skuteczności. Po jednym z szybki ataków straciliśmy bramkę na 2:4, lecz zaledwie dwie minuty później po strzale Adriana Taciaka złapaliśmy kontakt na 3:4. Po bramce mieliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji do wyrównania, lecz przed utratą bramki ratował gości bramkarz. Pod koniec spotkania w 88 minucie po strzale z dystansu zawodnicy Trzynastki zdobyli bramkę, tym samym ustalając wynik meczu na 3:5. Po bardzo emocjonującym meczu nie zdobywamy punktów, lecz cieszyć mogła zarówno gra, jak i zaangażowanie całego zespołu.

W sobotę 29 października zmierzyliśmy się na wyjeździe z zespołem UKS Fair Play Złotów. Od początku spotkania obydwa zespoły starały się otwierać grę poprzez długie podania ze względu na nienajlepsze warunki murawy na boisku. Nasz zespół bardzo szybko, bo już w 3 minucie objął prowadzenie po strzale z pola karnego Adriana Taciaka. Po bramce goście mieli kilkukrotnie szansę do wyrównania, lecz dobrze w bramce spisywał się Jakub Siekiera. Po indywidulanej akcji Adriana Taciaka jego strzał odbija się od obrońcy i prowadziliśmy już 2:0. Kilka minut później po szybko wykonany rzucie wolnym, który zaskoczył naszą linię obrony zawodnicy ze Złotowa zdobywali bramkę kontaktową.

Po przerwie obraz gry wyglądał tak samo, to nasz zespół dłużej utrzymywał się przy piłce i konstruował szanse do podwyższenia prowadzenia, natomiast piłkarze ze Złotowa zagrażali naszej bramce po dłuższych podaniach za linię obrony. Pod koniec spotkania podanie Jakuba Rajkowskiego wykorzystał Adrian Taciak kompletując tym samym hattricka. Ostatecznie wygrywamy 3:1, choć sposób, w jakim w tym meczu graliśmy pozostawia wiele do życzenia.

Kolejny mecz rozegramy w sobotę 5 października o godzinie 10:00 z zespołem AKF-u Poznań.