W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Okres letnio-jesienny nie był dla rocznika 2011 najłatwiejszy. Treningi wznowiliśmy wraz z początkiem sierpnia na orliku Ośrodka Przywodnego Rataje i trenowaliśmy tam dwa razy w tygodniu. Okres ten był przejściowy, ponieważ niektórzy chłopcy kończyli wakacje, a inni dopiero rozpoczynali. Wszystko ustabilizowało się wraz z wyjazdem na obóz, który miał miejsce między 16 a 22 sierpnia. Miejsce do którego się udaliśmy to Wągrowiec. Świetna infrastruktura i jezioro w pobliżu pozwoliły nam na odbycie kilkunastu jednostek treningowych na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz dwóch treningów na boisku piłki nożnej plażowej. Kilkukrotnie udaliśmy się na plaże, aby odpocząć od natłoku treningów. W tym okresie rozegraliśmy również trzy gry kontrolne, dwie z nich udało nam się wygrać po dobrej grze, natomiast jedno spotkanie nieznacznie przegraliśmy. Po powrocie z obozu wróciliśmy ponownie do trzech jednostek treningowych w tygodniu.

Następnie, od 29 sierpnia do 20 listopada rywalizowaliśmy w II lidze orlika starszego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W lidze zmierzyliśmy się z siedmioma drużynami w systemie rozgrywek mecz i rewanż, co pozwoliło rozegrać nam 14 emocjonujących spotkań. Pierwsze spotkanie w lidze rozegraliśmy z drużyną APR Dopiewo, w tym spotkaniu do przerwy prowadziliśmy 2:1, niestety wynik końcowy to 2:5 na korzyść gości. Drużyna z Dopiewa uważana była za jednego z faworytów do awansu, dlatego dobra gra napawała nas optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Niestety, wyniki nie były imponujące i podczas tych 14 spotkań tylko trzykrotnie udało nam się wywalczyć remisy - z Kotwicą Kórnik (na wyjeździe), Jurandem Koziegłowy (na wyjeździe) oraz MKS Trzemeszno (u siebie). Różne sytuacje kadrowe w innych spotkaniach sprawiły, że nie udało nam się wywalczyć punktów w ligowej tabeli, ale na pewno nasza gra nie odbiegała znacząco od przeciwników. Można nawet stwierdzić, że w kilku spotkaniach prezentowaliśmy się znacznie lepiej od przeciwnika, ale skuteczność pod bramką była niewystarczająca, aby osiągnąć korzystny wynik. Drużyny, z którymi rywalizowaliśmy w lidze, poza wymienionymi powyżej to: Lider Swarzędz, Poznańska 13 i Warta Śrem.

Przed nami okres zimowy, w którym postaramy się popracować nad naszymi słabymi stronami, czyli otwarciem gry oraz skutecznością pod bramką przeciwnika. Stwarzanie okazji nigdy nie było dla nas problemem, niestety wykończenie akcji już tak. Kolejny z aspektów, na który na pewno zwrócimy uwagę to koncentracja. W 9 spotkaniach na 12 do przerwy wynik był wyrównany i różnica bramek nie była większa niż dwie. Postawa naszej drużyny w wielu momentach tego sezonu była godna pochwały, dlatego z nadzieją spoglądamy w przyszłość.

Frekwencja zawodników w roku 2021:

Jan Wiese - 128 treningów/meczów - 88,89%,
Jan Kozajda - 125 treningów/meczów - 88,65%,
Damian Kulczyński - 125 treningów/meczów - 87,41%,
Bartosz Selewski - 86 treningów/meczów - 82,69%,
Wojciech Bigus - 116 treningów/meczów - 82,27%,
Antoni Szajek - 113 treningów/meczów - 81,29%,
Filip Górny - 70 treningów/meczów - 70,71%,
Antoni Nowak - 67 treningów/meczów - 65,69%,
Stanisław Olejnik - 24 treningi/mecze - 51,06%,
Jacek Linka - 71 treningów/meczów - 50,35%,
Igor Nojman - 16 treningów/meczów - 50,00%,
Bruno Wirtz - 18 treningów/meczów - 46,15%,
Dawid Wiśniewski - 52 treningi/mecze - 44,83%.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen