W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Pomimo spadku z I Ligi Okręgowej WZPN zespół rocznika 2010 rozegrał naprawdę przyzwoitą rundę.

Początek rozgrywek ligowych na to nie wskazywał, gdyż dwa pierwsze mecze zakończyły się wysokimi porażkami zespołu prowadzonego przez trenera Janickiego, odpowiednio z UKS Orlik Poznań i z GSP Sątopy. Może był to efekt zmęczenia zawodników po obozie, może brak przystosowania do nowych warunków, mowa tu o przejściu z systemu orlika do systemu młodzika - nieważne. Istotne jest to, że zespół dobrze zareagował na porażki, odnosząc następnie dwa zwycięstwa: 4:3 z Sucharami Suchy Las, gdzie hattrickiem popisał się Maks Podlewski i 4:2 z LPFA Bułgarska Poznań. Ostatnie dwa mecze pierwszej rundy rozgrywek zakończyły się porażkami, ale ponownie nasi zawodnicy odpowiedzieli w stosowny sposób, wygrywając 2:0 po świetnym meczu z zespołem UKS Orlik Poznań. Na uwagę zasługuje fakt, że w ciągu 4 meczów rundy rewanżowej, potrafiliśmy zachować czyste konto, co na tym etapie wiekowym, zdarza się bardzo rzadko. Świadczy to o wzroście świadomości naszych zawodników, koncentracji i odpowiednim przyswojeniu zachowań w defensywie, zarówno indywidualnie, jak i na poziomie zespołowym. Na pewno w pamięci naszych zawodników zostanie mecz z LPFA Bułgarska, rozgrywany przy stadionie Lecha Poznań, kiedy to wygraliśmy 1:0 po bramce, rozgrywającego dopiero drugi oficjalny mecz, Maksa Gatnego, jak i mecz z drużyną Błękitnych Wronki, uznany przez kibiców, najlepszym w wykonaniu zespołu rocznika 2010. Wówczas nie padła żadna bramka, ale biorąc pod uwagę klasę przeciwnika, zachowanie czystego konta w meczu z drużyną z Wronek, stanowiło nie lada wyczyn.

Tyle o rozgrywkach w ramach ligi organizowanej przez WZPN, a teraz czas na najważniejsze.

W ocenie trenera Janickiego, runda jesienna sezonu 2021/2022 to ważny czas w rozwoju każdego z zawodników jego zespołu. Zauważalny był rozwój indywidualny zawodników, jak i zbudowanie zespołu, silnego, mogącego rywalizować już na równym poziomie z każdym. Entuzjazm, radość z treningów, pomimo niesprzyjającej od początku października pogody, nie szły w parze z jakością aury. Nasi zawodnicy prezentowali się dobrze zarówno w czasie meczów, jak i treningów. Trener Janicki główny nacisk, w czasie tych kilku miesięcy, położył na aspekty związane z samoświadomością zawodników. Największy postęp w okresie ostatnich miesięcy zanotowali Wojtek Paszkowski i Franek Byczyński, stając się jednymi z liderów drużyny. Świetnie prezentowali się również Jędrek Siemek, Tomek Prządka czy Ignacy Sierpiński. Nie można zapomnieć również o Maksie Podlewskim - naszym najlepszym strzelcu, a jeśli Mikołaj Byczyński będzie w stanie przekładać dyspozycję z treningów na mecze, będzie na najlepszej drodze do stania się kolejnym z liderów zespołu 2010.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy prezentowali się dobrze w minionym czasie, w opinii trenera Janickiego. Teraz czeka nas krótka przerwa, by ponownie nasi zawodnicy mogli wrócić do tego, co sprawia im największą radość. Nasza zawodniczka, Kinga Felsmann, będzie w tym czasie sprawdzana przez jeden z największych klubów w Polsce, w sekcji dziewczęcej, zatem nie pozostaje nam nic innego jak życzyć jej powodzenia. Idealnym zwieńczeniem tego wpisu i ponadto, jedynym możliwym i godnym, są słowa skierowane do Mateusza Sobczaka, dla którego ostatni rok był zdecydowanie najgorszym w jego przygodzie z piłką: Mati, czekamy na Ciebie!

Frekwencja zawodników w roku 2021:

Wojciech Paszkowski - 108 treningów/meczów - 91,53%,
Kinga Felsmann - 104 treningi/mecze - 90,43%,
Tomasz Prządka - 99 treningów/meczów - 83,90%,
Franciszek Byczyński - 99 treningów/meczów - 83,19%,
Maksymilian Gatny - 16 treningów/meczów - 80,00%,
Mikołaj Byczyński - 94 treningi/mecze - 78,99%,
Ignacy Sierpiński - 78 treningów/meczów - 78,79%,
Jędrzej Siemek - 86 treningów/meczów - 74,78%,
Wiktor Kwiatkowski - 87 treningów/meczów - 74,36%,
Maksymilian Podlewski - 80 treningów/meczów - 68,38%,
Patryk Kotecki - 76 treningów/meczów - 65,52%,
Olivier Świergiel - 33 treningi/mecze - 63,46%,
Dominik Śliwiński - 67 treningów/meczów - 58,26%,
Mateusz Sobczak - 50 treningów/meczów - 43,48%,
Klaudiusz Jankowski - 8 treningów/meczów - 40,00%,
Igor Olejniczak - 13 treningów/meczów - 38,24%,
Oliwier Kukawka - 13 treningów/meczów - 25,00%.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen