W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zakończyła się runda jesienna naszego pierwszego sezonu gry na pełnowymiarowym boisku. Można ją ocenić jako bardzo dobrą, choć nie obyło się bez pewnych niedociągnięć i gorszych momentów.

Najważniejszym wyzwaniem dla naszego zespołu było ustabilizowanie i wzmocnienie kadry przede wszystkich ilościowe. Na szczęście udało się, że dołączyło do naszego zespołu paru wartościowych zawodników co pozwoliło bez większych obaw rozegrać wszystkie spotkania. Co prawda pod koniec tej rundy przydarzyła się nam "plaga kontuzji", która skomplikowała sytuację, ale na szczęście poradziliśmy sobie i z tym problemem.

Zmagania ligowe zakończyliśmy na 2 miejscu notując 8 wygranych, 0 remisów i 2 porażki. Zdobyliśmy aż 52 bramki (więcej strzelił tylko lider, zespół Patrii Buk), a straciliśmy tylko 18 bramek (najmniej w całej stawce). Biorąc pod uwagę bardzo trudny okres przygotowawczy i nienajlepszą grę w sparingach przed sezonem, bardzo dobrze poradziliśmy sobie w ligowych zmaganiach.

Nie wszystko jednak było idealnie. Najsłabsze mecze rozegraliśmy w Mosinie i Buku. W meczu z KS 1920 Mosina popełniliśmy bardzo dużo błędów, zwłaszcza w fazie bronienia. Ostatnie minuty meczu wyglądały lepiej, ale mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. Natomiast w pierwszym meczu z zespołem Patrii zostaliśmy totalnie zdominowani przez zespół gospodarzy. Oddaliśmy bardzo mało strzałów na bramkę, mieliśmy problemy z budowaniem gry i kreowaniem sytuacji strzeleckich. Przegrywaliśmy również pojedynki 1x1 co pozwoliło drużynie Patrii Buk wysoko wygrać, strzelając nam aż 4 bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Na pewno najciekawszymi meczami były te, w których przegrywaliśmy, ale potrafiliśmy pokazać charakter i w ostatnich minutach przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Tak było w wygranych spotkaniach na własnym boisku z Victorią Wysogotowo, gdzie na 10 minut przed końcem spotkania przegrywaliśmy 3:4, ale po bramkach Anny Gewiss (72') i Sebastiana Wiśniewskiego (77') pokonaliśmy zespół gości. Spotkanie z Patrią Buk było dla nas "burzą emocji". Goście wyszli na prowadzenie już w 1 minucie. Na przerwę zeszliśmy przy stanie 1:1 by 5 minut po zmianie stron wyjść na prowadzenie po golu Antka Wiczyńskiego. Przeciwnicy odrobili straty i ponownie przegrywaliśmy jedną bramką, czyli 2:3. Po raz kolejny nie załamaliśmy się i na 10 minut przed końcem rozpoczęliśmy prawdziwą walkę o kolejne 3 punkty. Drugiego gola dołożył Mikołaj Szymczak wyrównując wynik spotkania. W 78 minucie Jacek Paulik zapewnił nam prowadzenie, a w ostatniej minucie meczu wynik spotkania ustalił Witek Szeszuła. Trzeba pochwalić w tych meczach postawę całego zespołu. Każdy zawodnik z wielką ambicją i zaangażowaniem rozegrał swoje minuty na boisku.

W tej rundzie udało nam się odnieść również bardzo okazałe zwycięstwa np. 2:13 z Tarnovią Tarnowo Podgórne, 7:0 u siebie z Arką Kiekrz i 0:8 na wyjeździe. Cieszy wysoka skuteczność zespołu, choć w niektórych spotkaniach było widać nierówną formę.

Na pewno zarówno ze zwycięstw jak i tym bardziej z porażek wyciągnęliśmy dużo wniosków na przyszłość. Wyróżniliśmy sobie te elementy gry nad którymi skupimy się w najbliższych miesiącach pracy. Jest to dopiero początek przygody naszego zespołu z piłką 11-osobową i jest wiele rzeczy do poprawy pod względem taktycznym jak i technicznym. Nie będziemy przy tym zapominać o aspekcie przygotowania motorycznego.

Frekwencja zawodników w roku 2021:

Mikołaj Szymczak - 134 treningi/mecze - 95,71%,
Dominik Kałek - 127 treningów/meczów - 90,71%,
Jacek Paulik - 95 treningów/meczów - 87,16%,
Igor Kozłowski - 118 treningów/meczów - 84,29%,
Filip Sereda - 117 treningów/meczów - 83,57%,
Mikołaj Herman - 35 treningów/meczów - 81,40%,
Witold Szeszuła - 107 treningów/meczów - 76,43%,
Marcel Witkowski - 33 treningi/mecze - 75,00%,
Kacper Kuska - 101 treningów/meczów - 72,14%,
Bartosz Mielcarek - 97 treningów/meczów - 69,29%,
Antoni Wiczyński - 97 treningów/meczów - 69,29%,
Antoni Petryk - 86 treningów/meczów - 61,43%,
Sebastian Wiśniewski - 43 treningi/mecze - 58,90%,
Przemysław Gewiss - 75 treningów/meczów - 53,57%,
Julian Kulczyk - 14 treningów/meczów - 27,45%.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen