W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Od 7 do 12 grudnia 2021 roku, dzięki uprzejmości dyrektora akademii NK Istra 1961 Vito Butoracia, mieliśmy możliwość odbycia stażu w klubie chorwackiej 1 ligi, będącej najwyższym poziomem rozgrywkowym w Chorwacji. NK Istra 1961, z siedzibą w Puli, jest jednym z najważniejszych, obok Rijeki, ośrodków sportowych w regionie.

Naszą wizytę rozpoczęliśmy od wizyty w ośrodku treningowym w nadmorskiej miejscowości Medulin. Zobaczyliśmy tam osiem bardzo dobrze przygotowanych boisk, dwa ze sztuczną murawą, pozostałe z naturalną.

Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność obserwacji gier kontrolnych młodzieżowych reprezentacji Chorwacji. W tym samym czasie gry wewnętrzne rozgrywały żeńska reprezentacja U17 oraz męska U16. Po tych spotkaniach swoje treningi rozpoczęły młodzieżowe zespoły NK Istra 1961. Również były to gry wewnętrzne, które z ciekawością obserwowaliśmy.

W czwartek mieliśmy możliwość obejrzenia jednostek treningowych grup młodzieżowych w kategoriach juniora oraz trampkarza. Były to jednostki poświęcone głównie działaniom techniczno-taktycznym. Był to owocny czas, gdzie mogliśmy sporządzić notatki, nagrać materiały video i przeanalizować interesujące nas aspekty treningu. Obserwowaliśmy również jednostkę treningową pierwszego zespołu seniorów, który przygotowywał się do meczu ligowego z zespołem NK Hrvatski Dragovoljac.

W piątek rano pojechaliśmy, na specjalne zaproszenie władz klubu, na stadion im. Aldo Drosiny. Przywitał nas dyrektor akademii Vito Butorac, który pomimo napiętego grafiku poświęcił nam dużo swojego czasu. Razem z trenerem zespołu U15 opowiedzieli nam o organizacji klubu i odpowiedzieli na nasze pytania. Najbardziej interesowały nas zagadnienia związane z funkcjonowaniem akademii, współpracy pomiędzy akademią, a zespołem seniorów oraz wszystkie szczegóły dotyczące organizacji rozgrywek w Chorwacji. Po ciekawej rozmowie zwiedziliśmy cały obiekt, a następnie udaliśmy się ponownie do Medulin w celu obserwacji kolejnych jednostek treningowych zespołów młodzieżowych.

Wieczorem wróciliśmy na stadion im. Aldo Drosiny na mecz pierwszego zespołu ze wspomnianą drużyną NK Hrvatski Dragovoljac. Gospodarze nie zawiedli oczekiwań, odnosząc wysokie zwycięstwo 3:0 z niżej notowanymi rywalami.

W sobotę rano pojechaliśmy obejrzeć jednostki treningowe młodszych zespołów. Treningi odbywały się na obiektach znajdujących się przy samym stadionie. Był również czas, żeby porozmawiać z trenerami prowadzącymi młodsze roczniki NK Istra 1961 i wymianie doświadczeń. Następnie udaliśmy się ponownie do ośrodka treningowego w Medulin na mecz ligowy juniorów z zespołem NK Rudes. Po bardzo emocjonującym spotkaniu gospodarze wygrali 3:2.

Ostatniego dnia mogliśmy podsumować nasz wyjazd oraz zdobyte doświadczenie i wrócić do Poznania. Chcemy jak najwięcej czerpać i uczyć się, by cały czas rozwijać swój warsztat trenerski i podnosić poziom szkolenia w naszym klubie.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen