W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W pierwszy weekend grudnia zorganizowaliśmy dwa turnieje piłkarskie. Imprezy zaplanowane zostały dla kategorii młodzika młodszego oraz młodzika starszego.

Oba turnieje odbyły się na otwartym obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Boisko zostało podzielone na pół, na dwa osobne place. Rywalizowaliśmy w formacie siedmiu zawodników w polu plus bramkarz. Planowaliśmy, że w obu imprezach udział wezmą łącznie 28 zespoły. Niestety, obecna sytuacja sprawiła, że kilka drużyn, w tym niemiecka akademia Viktoria Mitte, wycofało się tuż przed turniejem. Łącznie zagrały z nami 22 drużyny.

W sobotę, w roczniku 2010, bezkonkurencyjne okazały się oba zespołu Polonii Leszno, które zagrały miedzy sobą w finale. W niedzielę, w roczniku 2009, wygrała drużyna SKS Unii Swarzędz. W obu imprezach rywalizacja stała na wysokim poziomie. Na pochwałę zasługuje postawa młodych zawodników, którzy mimo zimowej aury, walczyli dzielnie przez ponad 6 godzin.

Turnieje odbyły się dzięki wsparciu Komisji Grantowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Wydziału Sportu Miasta Poznania oraz Marathon International. Już teraz przygotowujemy się do kolejnego turnieju. Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się Marathon Cup 2022!

Jedenastka Zimy