W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Świetną rundę jesienną mają za sobą zawodnicy rocznika 2005, którzy tym razem rywalizowali na poziomie I ligi okręgowej Juniora Młodszego B1 Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się już w ostatnim tygodniu lipca w Poznaniu. Wraz z początkiem sierpnia zespół udał się na obóz szkoleniowy do Wągrowca, gdzie mogliśmy przygotowywać się do nadchodzącego sezonu. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję popracować zarówno nad aspektami motorycznymi, jak również nad taktyką, która była związana ze zmianą systemu gry. Nowe ustawienie mogliśmy również sprawdzić w grach kontrolnych z Nielbą Wągrowiec, PKS Radość, jak również w grze wewnętrznej z rocznikiem 2006. Na obozie został również wybrany nowy kapitan, którym został Jan Szymański. Powstała również Rada Drużyny. Po powrocie z obozu dalszą część przygotowań kontynuowaliśmy w Poznaniu. W międzyczasie do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, którzy szybko zaadoptowali się w drużynie. Kolejne okazje do sprawdzenia swojego przygotowania mieliśmy w grze kontrolnej z Poznańską 13 i grze wewnętrznej z rocznikiem 2004.

Pierwsze spotkanie ligowe rozegraliśmy 29 sierpnia z Lechitą Kłecko. Chcieliśmy dobrze zacząć zmagania ligowe i ten cel zrealizowaliśmy, wygrywając u siebie 4:0. W następnych meczach również udało nam się zdobyć komplet punktów, wygrywając kolejno z MKS Przemysław Poznań i OTPS Winogrady. Później przyszedł czas na trudniejszego rywal, Mieszko Gniezno, który nie okazał się dla nas zbyt gościnny, wygrywając u siebie 3:1. Był to mecz, w którym, przy odrobinie lepszej skuteczności mogliśmy się pokusić o punkty na trudnym terenie. W kolejnej kolejce podejmowaliśmy u siebie zespół Victorii Września i tym razem to nasz zespół okazał się lepszy od rywala, wygrywając 2:1. Rundę rewanżową rozpoczęliśmy od wysokiego zwycięstwa nad Lechitą Kłecko. Kolejne punkty mogliśmy sobie dopisać po zwycięstwach z MKS Przemysław Poznań i OTPS Winogrady. Na koniec mieliśmy do rozegrania jeszcze dwa spotkania z mocnymi rywalami. Znakomity mecz, najlepszy w tym sezonie, rozegraliśmy z Mieszkiem Gniezno u siebie, rewanżując się za wcześniejszą porażkę i wygrywając 3:1. Niestety w ostatnim spotkaniu nie zagraliśmy już tak dobrze, ulegając na wyjeździe Victorii Września 2:0. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

KS Koziołek Poznań - Lechita Kłecko 4:0 (Jan Radecki x2, Paweł Bogdanowicz, Adrian Sobala),
KS Koziołek Poznań - MKS Przemysław Poznań 1:0 (Maksymilian Chomicz),
OTPS Winogrady - KS Koziołek Poznań 2:4 (Maksymilian Chomicz x2, Jan Milanowski, Jan Radecki), Mieszko Gniezno - KS Koziołek Poznań 3:1 (Maksymilian Chomicz),
KS Koziołek Poznań - Victoria Września 2:1 (Maksymilian Chomicz, bramka samobójcza),
Lechita Kłecko - KS Koziołek Poznań 0:7 (Jakub Pawlak x2, Mikołaj Kopera x2, Maksymilian Chomicz, Jan Szymański, Adrian Sobala),
MKS Przemysław Poznań - KS Koziołek Poznań 1:3 (Mikołaj Kopera, Maksymilian Chomicz, Mateusz Paszkowski),
KS Koziołek Poznań - OTPS Winogrady 5:1 (Jakub Pawlak, Maksymilian Chomicz x2, Jan Szymański, Jakub Kordyla),
KS Koziołek Poznań - Mieszko Gniezno 3:1 (Patryk Kurasz, Maksymilian Chomicz, Jan Szymański),
Victoria Września - KS Koziołek Poznań 2:0.

Ostatecznie w lidze zajęliśmy drugie miejsce, mając tyle samo punktów co Victoria Września, zwycięzca naszej grupy, ale niestety gorszy bilans meczów pomiędzy sobą. Mimo to należy uznać tę rundę za bardzo udaną. W 10 meczach zanotowaliśmy 8 zwycięstw i tylko 2 porażki. W rozgrywkach zdobyliśmy 30 bramek, tracąc przy tym 11, czyli najmniej ze wszystkich ligowych drużyn. Najskuteczniejszym graczem okazał się po raz kolejny Maks Chomicz, który zdobył 10 bramek, czyli 1/3 całego dorobku. Właśnie Maks, jak również Kuba Wojciechowski zasłużyli na dodatkowe wyróżnienie, jakim było powołanie do zespołu seniorskiego, gdzie obaj zawodnicy mają za sobą udane występy. Liczymy na więcej. Można by wyróżniać jeszcze wielu naszych zawodników, ale to nie poszczególni zawodnicy mieli wpływ na dobre wyniki, ale cały ZESPÓŁ! W całej rundzie zagrało w sumie 25 zawodników i często, mimo kontuzji czy też niepowodzeń, to właśnie zmiennicy decydowali o końcowym sukcesie. Teraz czekamy na ostateczną decyzję WZPN czy uda nam się awansować do ligi wojewódzkiej z drugiego miejsca. Niezależnie od decyzji wiemy, że szykuje nas sporo pracy, żeby sprostać kolejnym wyzwaniom. Mamy nadzieję również, że tym razem obędzie się bez kontuzji i przymusowych przerw naszych zawodników. Kończąc podsumowanie, chciałbym dodać, że jestem bardzo dumny z Zespołu i z progresu jaki poczyniliśmy w tym sezonie. Liczę, że Drużyna jeszcze mocniejsza przystąpi do wiosennych rozgrywek - Trener Marcin.

Frekwencja w 2021 roku:

Jakub Wojciechowski - 146 treningów/meczów - 93,59%,
Maciej Bauer - 142 treningi/mecze - 93,42%,
Mateusz Paszkowski - 144 treningi/mecze - 92,90%,
Patryk Kurasz - 116 treningów/meczów - 92,06%,
Maksymilian Chomicz - 139 treningów/meczów - 90,85%,
Jakub Lis - 133 treningi/mecze - 87,50%,
Mateusz Nowak - 131 treningów/meczów - 86,75%,
Paweł Bogdanowicz - 119 treningów/meczów - 82,07%,
Jan Szymański - 127 treningów/meczów - 81,94%,
Jakub Kwiecień - 108 treningów/meczów - 75,52%,
Adrian Sobala - 39 treningów/meczów - 75,00%,
Jakub Pawlak - 112 treningów/meczów - 74,67%,
Szymon Skorupski - 108 treningów/meczów - 73,47%,
Jan Milanowski - 104 treningi/mecze - 72,22%,
Leon Oelschlegel - 44 treningi/mecze - 70,97%,
Stanisław Frąckowiak - 22 treningi/mecze - 68,75%,
Jakub Zimlak - 103 treningi/mecze - 68,67%,
Mateusz Urbański - 93 treningi/mecze - 65,03%,
Jan Radecki - 92 treningi/mecze - 63,01%,
Mikołaj Kopera - 88 treningów/meczów - 57,14%,
Jakub Kordyla - 32 treningi/mecze - 57,14%.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen