W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Po raz pierwszy w historii nasz klub zgłosił do rozgrywek zespół rywalizujący na poziomie juniora starszego. Tworzyli go zawodnicy urodzeni w roku 2004. W związku z tym, że ligowe zmagania przyszło nam toczyć na poziomie ligi wojewódzkiej, a w dodatku z drużynami złożonymi także z zawodników o rok starszych, jesienne rozgrywki zapowiadały się bardzo wymagająco.

Przygotowania do nich zaczęliśmy już w ostatnim tygodniu lipca, rozgrywając pierwszy sparing jeszcze przed wyjazdem na obóz - ulegliśmy w nim seniorom KS Łopuchowo 4:5. Tydzień spędzony w Wągrowcu jak zwykle został solidnie przepracowany. Pracowaliśmy nie tylko nad poprawą zdolności wytrzymałościowych, ale także szukaliśmy nowych rozwiązań taktycznych w atakowaniu i doskonaliliśmy te elementy w bronieniu, które działały słabiej w poprzednim sezonie. Zagraliśmy też dwa sparingi z miejscową Nielbą, jeden wygraliśmy 5:2, a w drugim ulegliśmy 4:6. Przed inauguracją ligowych rozgrywek zmierzyliśmy się jeszcze w Poznaniu z Poznańską 13, która okazała się od nas bardziej skuteczna.

Pierwsze dwa mecze zagraliśmy z Unią Swarzędz i AP Reissa. W pierwszym z nich gospodarze okazali się lepsi od nas, kontrolując przebieg gry i zasłużenie wygrywając 6:2, dwa gole dla Koziołka strzelił Mikołaj Muszyński. W drugim pojedynku ulegliśmy rywalom 0:2, choć to spotkanie było bardzo wyrównane i równie dobrze mogło zakończyć się wynikiem odwrotnym. Bez wątpienia na korzyść rywali przemawiała spora liczba zawodników rocznika 2003 i z pewnością miało to duży wpływ na oba wyniki.

Mimo porażek, oba mecze pozwoliły nam na wyciągnięcie wielu wniosków co do gry ze starszymi rywalami i widać to było w trzech kolejnych spotkaniach rozegranych we wrześniu, w których zdobyliśmy 7 punktów. Bardzo zacięty mecz derbowy z Przemysławem zakończyliśmy remisem 1:1 (gol Jakuba Rydlewskiego), a kolejne dwa pojedynki rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść wygrywając bez straty gola - 2:0 z KP Piła po bramkach Mikołaja Frąckowiaka i Mikołaj Muszyńskiego i 1:0 z Mieszkiem Gniezno po golu Mikołaja Frąckowiaka.

Kolejne mecze rozegrane już w październiku przyniosły zarówno świetne fragmenty w naszym wykonaniu, jak i proste indywidualne błędy, które kosztowały nas stratę kilku punktów. Bardzo dobre zawody rozegraliśmy z Wartą Poznań - prowadziliśmy po golu Macieju Burdelskiego, później dwukrotnie odpowiedzieli warciarze, po czym do wyrównania doprowadził Łukasz Witkowski, a chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Mikołaj Muszyński i w samej końcówce szalę przeważyli na swoją korzyść gospodarze. Tak samo dużo emocji przyniósł mecz z TPS-em. Prowadziliśmy 1:0 do przerwy po golu Jana Jernasia, jednak brak koncentracji w drugiej połowie spowodował stratę punktów. Z drugiej jednak strony odnieśliśmy w tym okresie dwa cenne zwycięstwa - Błękitnych Wronki pokonaliśmy 3:1 (gole Jakuba Kieliszewskiego, Macieja Burdelskiego i Mikołaja Muszyńskiego), a emocjonujący pojedynek z GKS Dopiewo wygraliśmy 3:2. W tym drugim meczu warto wspomnieć trzy piękne gole zdobyte strzałami zza pola karnego, dwa strzelone przez Bartka Siekierę, a jeden przez Jakuba Kieliszewskiego. Rundę zakończyliśmy porażką w Wagrowcu.

Ostatecznie zakończyliśmy jesienne rozgrywki w środku ligowej tabeli z solidnym dorobkiem 13 punktów. Jak na zespół grający młodszym rocznikiem można zapisać ten wynik z pewnością na plus. Patrząc z perspektywy całej rundy z pewnością możemy żałować kilku meczów, w których jako zespół prezentowaliśmy się bardzo dobrze, jednak przez brak koncentracji i proste błędy indywidualne straciliśmy kilka cennych punktów, które mogły wyraźnie poprawić naszą pozycję w tabeli. Z drugiej jednak strony jesienne mecze pokazały, że każdy z zawodników zrobił w ostatnim czasie duży postęp, a część z nich jest już gotowych lub będzie w najbliższym czasie na wejście do piłki seniorskiej.

W związku z tym, że zmagania ligowe skończyliśmy ostatniego dnia października, to w listopadzie i grudniu zagraliśmy także sporo meczów towarzyskich. Zmierzyliśmy się z Wartą Poznań (0:3), AP Reissa (2:4), seniorami Szturmu Junikowo (7:3), TPS Winogrady (5:4), Przemysławem Poznań (4:3), Unią Swarzędz (6:3) i GES Poznań (1:0).

Tej jesieni kilku naszych juniorów miało także szansę na zdobycie doświadczenia seniorskiego. W barwach Koziołka na poziomie A-klasowym szansę gry dostali Aleksander Bentkowski (5 meczów), Jakub Kieliszewski (1 mecz), Mikołaj Muszyński (2 mecze), Jakub Rydlewski (1 mecz) i Mikołaj Sobczak (5 meczów). Jesienią po jednym golu dla seniorów strzelili Mikołaj Muszyński i Mikołaj Sobczak. Warto też dodać, że przed sezonem z naszej juniorskiej ekipy do seniorów Wiary Lecha odszedł bramkarz Mikołaj Nawrowski, który jesienią w barwach nowego klubu zaliczył już kilka meczów na poziomie V ligi.

Biorąc pod uwagę wysoką frekwencję, duże zaangażowanie i chęć do ciężkiej pracy podczas każdego z czterech treningów w każdym tygodniu wydaje się, że naszych zawodników stać na zrobienie jeszcze większych postępów, a kilku z nich, jeśli tylko będą mieli na to odpowiednio dużo charakteru, powinno mieć szansę na grę na dobrym seniorskim poziomie już w perspektywie kilkunastu kolejnych miesięcy.

Frekwencja w 2021 roku:

Jakub Rydlewski - 198 treningów/meczów - 99,50%,
Józef Zaidlewicz - 182 treningi/mecze - 94,79%,
Mateusz Prange - 185 treningów/meczów - 94,39%,
Mateusz Cichocki - 184 treningi/mecze - 93,40%,
Maciej Burdelski - 182 treningi/mecze - 91,92%,
Mikołaj Sobczak - 179 treningów/meczów - 90,86%,
Aleksander Bentkowski - 178 treningów/meczów - 90,82%,
Bartłomiej Siekiera - 177 treningów/meczów - 89,85%,
Łukasz Witkowski - 172 treningi/mecze - 87,31%,
Mateusz Moch - 145 treningów/meczów - 84,30%,
Jakub Kieliszewski - 159 treningów/meczów - 82,38%,
Mikołaj Frąckowiak - 158 treningów/meczów - 81,87%,
Wojciech Otlewski - 126 treningów/meczów - 81,29%,
Mikołaj Muszyński - 151 treningów/meczów - 77,04%,
Jan Jernaś - 144 treningi/mecze - 73,47%,
Marcel Dudek - 126 treningów/meczów - 65,63%,
Dawid Czajka - 125 treningów/meczów - 65,10%,
Mikołaj Wnuk - 119 treningów/meczów - 64,32%.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen