W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W pierwszy weekend września okazję do rywalizacji w turniejach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej miały nasze młodsze zespoły.Żak Starszy - 2013

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 64 na osiedlu Orła Białego, a na turnieju reprezentowała nas siedmioosobową kadra składzie: Miłosz Gniatkowski, Piotr Kaczmarek, Leon Małecki-Mospan, Mikołaj Piątek, Natan Rozmiarek, Dominik Szydłowski i Mikołaj Szydłowski. Swój debiut na ławce trenerskiej zaliczył także trener Błażej Antczak.

Pierwszy mecz zagraliśmy z zespołem Orlika Poznań i choć mecz nie zaczął się po naszej myśli, gdyż szybko straciliśmy bramkę, to chłopcy zareagowali w odpowiedni sposób strzelając przeciwnikowi kilka goli i nie tracąc już ani jednego.

W kolejnym meczu czekała na nas drużyna poznańskiej Trzynastki. Przez zdecydowaną część meczu toczył się bardzo zacięty pojedynek i śmiało można powiedzieć, że pierwsze piętnaście minut tego spotkania były najciekawszymi w całym turnieju. Gra było ciekawa i zacięta, ostatecznie jednak, nieco skuteczniejsi okazali się rywale, choć był to mecz, z którego powinniśmy być dumni, gdyż chłopcy dali z siebie wszystko.

Najbardziej emocjonującym meczem sobotniego turnieju był mecz z LPFA Bułgarska. Od początku nie układał się on po naszej myśli. Pomimo dobrej gry, w pewnym momencie przegrywaliśmy 1:4, co jednak nie odebrało nam woli walki i w końcówce - nie kalkulując - ruszyliśmy do zdecydowanego ataku na drużynę spod stadionu przy Bułgarskiej i zaczęliśmy odrabiać straty. Emocje udzieliły się także naszym kibicom, a ich śpiewy "KO-ZIO-ŁEK!!! KO- ZIO-ŁEK!!!" było słychać na całym osiedlu. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem LPFA, ale z czystym sumieniem można przytoczyć to słowa znakomitego trenera futbolu amerykańskiego Vince'a Lombardiego "My nie przegraliśmy tego meczu. Po prostu zabrakło nam czasu".

Cieszy nas, że sierpień w którym pracowaliśmy w sposób szczególny nad prowadzeniem piłki, zwodami i grą 1x1 przyniósł efekty w postaci wielu wygranych pojedynków indywidualnych przez każdego zawodnika. Gdyby w sobotę nagrody były przyznawane za walkę i zaangażowanie to Koziołek byłby bezdyskusyjnym zwycięzcą.

Chłopcy schodzili z boiska z obdartymi kolanami, umorusanymi buziami, a przede wszystkim z uśmiechami na twarzach, co dla trenerów jak i rodziców powinno być ZAWSZE najważniejsze! W sobotę dorobkiem bramkowym podzielili się Miłosz Gniatkowski (3), Natan Rozmiarek (2), Dominik Szydłowski, Mikołaj Szydłowski i Piotr Kaczmarek (3).Żak Młodszy - 2014

W minioną niedzielę mieliśmy przyjemność organizować turniej towarzyski w kategorii wiekowej żaka młodszego. Zespoły, które wzięły w nim udział to AP Reissa II Poznań, Poznańska 13, RED BOX Piłkarska Akademia i KS Koziołek Poznań.

Zawody odbywały się systemem gry każdy z każdym, a spotkania trwały po 15 minut. Najważniejszą kwestia o jaką zadbaliśmy podczas organizacji była wysoka intensywność - jak najkrótsze przerwy w grze - oraz zadowolenie każdego zawodnika z niedzielnego grania.

Zawodnicy Koziołka Poznań drugi raz w rundzie jesiennej wzięli udział w takim wydarzeniu i radzili sobie bardzo dobrze. W każdym ze spotkań udało nam się strzelić bramkę, co oczywiście bardzo cieszy.Skrzat - 2015/16

W niedzielę, 5 września, nasz najmłodszy zespół wziął udział w turnieju towarzyskim organizowanym przez Wartę Poznań. Razem z nami rywalizowały drużyny AP Wielkopolska Komorniki oraz Przemysława Poznań.

Turniej obfitował w mnóstwo bramek, które gromkimi brawami oklaskiwali rodzice. W rundzie jesiennej jeszcze trzykrotnie będzie okazja do rywalizacji z tymi samymi drużynami w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen