W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Drużyna rocznika 2007 w minionym sezonie rywalizowała wśród najlepszych zespołów w kategorii Trampkarza Młodszego. Dla większości naszych zawodników zmagania w I Lidze Wojewódzkiej były największym do tej pory sportowym wyzwaniem.

Pierwsza część sezonu pokazała, że poziom sportowy drużyn rywalizujących na tym poziomie jest wyraźnie wyższy niż w I lidze okręgowej, w której graliśmy poprzednio. Każda z ekip, poza dobrymi umiejętnościami technicznymi, była także świetnie przygotowana pod względem organizacji gry w bronieniu i atakowaniu. W kilku meczach trudno było nam nawiązać wyrównaną walkę, szczególnie z zespołami mocniejszymi od nas pod względem warunków fizycznych. Tak było w spotkaniach z Błękitnymi Wronki czy Wartą Poznań, które zakończyły się wysokimi porażkami. W pierwszym miesiącu rywalizacji zagraliśmy także dwa zacięte spotkania, z Mieszkiem Gniezno i Calcio Wągrowiec, które rywale rozstrzygali na swoją korzyść w końcowych minutach. Doświadczenia wyniesione z początku rozgrywek wykorzystaliśmy w ostatnich trzech jesiennych meczach, które zakończyliśmy kompletem punktów. Najpierw pokonaliśmy 2:1 Unię Swarzędz (gole Grzegorza Wojciechowskiego i Eryka Frąckowiaka), potem 1:0 Suchary Suchy Las (Milan Bromberek), a w ostatnim pojedynku 6:0 UKS Orlik Poznań (Lech Jankowski - 2, Jan Konieczny - 2, Michał Muczek, Grzegorz Wojciechowski).

W przerwie zimowej staraliśmy się wyciągnąć wnioski z rundy jesiennej i jak najlepiej przygotować się do wiosennej części rozgrywek. Zagraliśmy kilka cennych meczów kontrolnych, a w marcu wzięliśmy udział w trzydniowym turnieju w Licheniu. Zaprezentowaliśmy się tam z bardzo dobrej strony i w gronie kilkunastu zespołów zajęliśmy II miejsce, zdobywając sporo goli po kombinacyjnych akcjach i dobrze radząc sobie w obronie.

W ostatnim miesiącu przed rozpoczęciem rundy wiosennej zaczęliśmy pracę nad dwoma głównymi elementami, które działały słabiej jesienią - otwarciem gry i budowaniem w niskiej i średniej strefie oraz organizacją gry w bronieniu całego zespołu w dwóch różnych ustawieniach. Chcieliśmy także podczas meczów ligowych podejmować większe ryzyko, grać w sposób ofensywny, być częściej niż jesienią w posiadaniu piłki. Mimo poprawy tych elementów, nadal zdarzały nam się proste błędy, które kosztowały nas stratę bramek i punktów w pierwszych meczach. Część zawodników miała także pewne problemy, aby utrzymywać odpowiednio wysoką koncentrację na swoich zadaniach przez całe spotkanie, co rywale potrafili wykorzystać. W kilku meczach, mimo porażek, widać jednak było, że chłopcy coraz lepiej realizują swoje zadania i naprawdę dobrze byli w stanie wywiązywać się ze swoich zadań. Cieszy to, że z mocniejszymi - także fizycznie - zespołami byliśmy w stanie budować akcje od własnej bramki wieloma podaniami, zmieniać centrum gry, bardzo świadomie skracać lub wydłużać pole gry. Naszym najlepszym wiosennym meczem był pojedynek z Wartą Poznań, z którą jesienią przegraliśmy aż 0:16. W rundzie rewanżowej zagraliśmy z tym przeciwnikiem otwarty mecz, potrafiliśmy stwarzać sytuacje bramkowe, utrzymywaliśmy się długo w posiadaniu piłki, a do tego jako cały zespół dobrze realizowaliśmy zadania w bronieniu.

Ostatecznie, w stawce 10 najlepszych zespołów w regionie w kategorii wiekowej trampkarza młodszego zajęliśmy 9. miejsce z dorobkiem 12 punktów. Dla chłopców i obu trenerów, którzy prowadzili nasz zespół w tym sezonie, Pawła Barteckiego i Pawła Lisowskiego, sezon pozostawi pewien niedosyt, bo wszyscy liczyliśmy na nieco większy dorobek punktowy, szczególnie po bardzo dobrym sezonie 2019/20 w I lidze okręgowej. Z drugiej jednak strony, możliwość rywalizacji na poziomie ligi wojewódzkiej z rywalami mocnymi fizycznie, technicznie i taktycznie dała zawodnikom bardzo dużo doświadczenia i przede wszystkim pokazała, ile systematycznej pracy trzeba wykonywać podczas treningów, aby rywalizować jak równy z równym z najlepszymi. Doświadczenia z tego sezonu będą z pewnością procentować już w najbliższych miesiącach.

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen