W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Bardzo intensywny rok mają za sobą zawodnicy rocznika 2004, którzy rozgrywki w sezonie 2020/21 zakończyli na II miejscu w tabeli I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B1.

Przygotowania do rywalizacji rozpoczęliśmy pod koniec lipca i były one z pewnością bardzo intensywne. W ciągu kilku tygodni poprzedzających start rozgrywek zagraliśmy osiem meczów kontrolnych, zarówno z zespołami starszymi, jak i z naszej kategorii wiekowej, m. in. z Polonią Leszno, Górnikiem Konin czy UKS-em Śrem. Początek ligowej rywalizacji nie był dla nas jednak szczególnie udany - remisy z Nielbą Wągrowiec i porażka z Polonią Poznań spowodowały, że musieliśmy gonić czołowe zespoły. Na słabszą dyspozycję z tej fazy rozgrywek pewien wpływ mogły mieć wyjazdy i kontuzje części zawodników w sierpniu i wrześniu. Jednak z każdym kolejnym meczem graliśmy coraz lepiej i rundę jesienną zakończyliśmy na najniższym stopniu podium.

W jesiennej części sezonu szczególnie zapadną nam w pamięć mecze w Pile, gdy Bartłomiej Siekiera dał nam zwycięstwo w 93. minucie spotkania strzelając gola na 2:1, czy remis 1:1 z Błękitnymi Wronki, gdy z faworyzowanym rywalem zagraliśmy bardzo konsekwentnie i pokazaliśmy świetną zespołową dyscyplinę taktyczną. Poza wspomnianymi meczami zanotowaliśmy jeszcze zwycięstwa z Gromem Plewiska (4:1), AP Reissa III Poznań (10:1), UKS AP Reissa Poznań (1:0), Przemysławem Poznań (4:1) i Orłami Pniewy (5:1).

Przerwa od ligowych zmagań nie oznaczała dużego odpoczynku, a raczej była okresem, gdy chcieliśmy popracować nad solidnym przygotowaniem motorycznym, a także wprowadzeniem nowego ustawienia przed rundą wiosenną. Zagraliśmy wówczas 15 meczów kontrolnych, a także wzięliśmy udział w trzydniowym turnieju w Łodzi. Zimą zmierzyliśmy się zarówno z dobrze nam znanymi zespołami z Poznania i okolic, a także z drużynami, z którymi na co dzień nie rywalizujemy, jak choćby KKS-em Kalisz, Miedzią Legnica, SMS-em Łódź, Salosem Szczecin, czy Gavią Choszczno.

Runda wiosenna była dla wszystkich zespołów występujących w naszej lidze bardzo krótka, co utrudniało wejście w dobry rytm meczowy. Po pierwszych dwóch meczach, z KP Piła (4:1) i Nielbą Wągrowiec (1:5) czekała nas trzytygodniowa przerwa, po której w krótkim okresie zanotowaliśmy cztery zwycięstwa (AP Reissa II Poznań 3:1, UKS AP Reissa Poznań 3:0, Polonia Poznań 2:1, Orły Pniewy 1:0) i jedną porażkę (Przemysław Poznań 2:3). Takie wyniki pozwoliły nam właściwie do końca walczyć o zwycięstwo w lidze, jednak ostatecznie pomimo zgromadzenia takiej samej liczby punktów, jak lider, przegraliśmy tę walkę stosunkiem bramek.

Był to z pewnością najtrudniejszy do tej pory sezon zawodników rocznika 2004. Biorąc pod uwagę zamieszanie związane z pandemią - co wpłynęło chociażby na konieczność odwołania kilku wyjazdów na mecze kontrolne, a także zmusiło nas do zawieszenia treningów zespołowych na trzy tygodnie - czy bardzo mało spotkań ligowych (wiosną zagraliśmy ich tylko siedem), trudno było wejść na odpowiednio wysoki poziom koncentracji i motywacji w trakcie walki o punkty. Do tego w trakcie sezonu kilku zawodników musiało się zmierzyć z poważnymi kontuzjami, które wyeliminowały ich na kilka tygodni czy miesięcy.

Ostatecznie jednak sezon można zaliczyć do udanych. Zawodnicy zrobili spory postęp w wielu elementach technicznych i taktycznych. Wprowadziliśmy nowe ustawienie, staraliśmy się grać we wszystkich meczach bardzo ofensywnie, częściej od rywali być w posiadaniu piłki, szukać różnych wariantów rozegrania akcji. W wielu meczach graliśmy dobrze w defensywie, choć wydaje się, że będzie to główny element do pracy dla zespołu przed kolejnym sezonem, w którym zawodnicy będą już walczyć na poziomie I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych.

Na koniec warto podkreślić, że chłopcy za ten trudny rok zasłużyli na duże brawa nie tylko za osiągnięte wyniki w meczach ligowych, ale przede wszystkim za naprawdę systematyczną, solidną, a momentami bardzo ciężką pracę na treningach. To powodowało, że rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce była niezwykle zacięta i nie ma wątpliwości, że przyniesie to efekt w najbliższych miesiącach. Powodzenia!

Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen