W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Niezwykle ciekawy okres przygotowawczy mają za sobą zawodnicy rocznika 2005 występujący na co dzień w I Lidze Wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Juniora Młodszego B2. Poniżej krótka relacja trenera Marcina.

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy na początku stycznia obozem dochodzeniowym. Pierwsze treningi skupiały się przede wszystkim na aspektach motorycznych, wśród których najważniejsza była wytrzymałość. Stąd też oprócz treningów na boisku, mieliśmy treningi biegowe i funkcjonalne, dzięki którym mogliśmy zbudować bazę do dalszej pracy. W styczniu kilka planów pokrzyżowała nam pogoda, ale mimo to zespół przepracował ten miesiąc solidnie. Mogliśmy również w tym czasie sprawdzić się w meczach sparingowych z KKS Kalisz i Liderem Swarzędz.

W kolejnym miesiącu zaczęliśmy pracę nad aspektami taktycznymi, pamiętając przy tym o technice i motoryce, które wplataliśmy w nasze środki treningowe. Był to również okres, w którym rozegraliśmy kilka ciekawych meczów kontrolnych, m.in. z Miedzią Legnica, Błękitnymi Wronki, Orłami Komorniki oraz SF Luboń. Był to bardzo owocny miesiąc, który pokazał, że ciężka praca przynosi efekty.

Marzec rozpoczęliśmy od wyjazdu na mocno obsadzony turniej SBG CUP w Jarocinie. Trzydniowa rywalizacja pozwoliła nam przede wszystkim na integrację całej drużyny oraz doskonalenie działań zespołowych na boisku. Dość krótkie mecze na turnieju pozwoliły nam sprawdzić, jak wyglądamy na boisku podczas bardzo intensywnej gry. Z pewnością było to cenne doświadczenie dla naszego zespołu. Oprócz turnieju udało nam się rozegrać w marcu jeszcze 3 sparingi, a naszymi rywalami były TMS Suchary Suchy Las, Akademia Piłkarska Reissa oraz Unia Swarzędz.

Poniżej wyniki naszych wszystkich spotkań:

KKS Kalisz - KS Koziołek Poznań 2:0
KS Koziołek Poznań - Lider Swarzędz 2:3
Miedź Legnica - KS Koziołek Poznań 2:2
Błękitni Wronki - KS Koziołek Poznań 3:1
KS Koziołek Poznań - Orły Komorniki 4:1
KS Koziołek Poznań - SF Luboń 4:0
KS Koziołek Poznań - PSV Łódź 1:0
KS Koziołek Poznań - Victoria Sulejówek 0:2
KS Koziołek Poznań - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:2
KS Koziołek Poznań - Górnik Konin 0:1
KS Koziołek Poznań - Calisia Kalisz 1:1
KS Koziołek Poznań - PSV Łódź 0:0
KS Koziołek Poznań - SF Łódź 1:0
TMS Suchary Suchy Las - KS Koziołek Poznań 4:5
Akademia Piłkarska Reiss - KS Koziołek Poznań 0:1
Unia Swarzędz - KS Koziołek Poznań 6:4

Z całą pewnością okres przygotowawczy był dla naszego zespołu bardzo owocny. Zawodnicy na treningach wykonywali tytaniczną pracę, a swoją rosnącą formę pokazywali w meczach sparingowych. Jesteśmy bardzo głodni gry i już nie możemy doczekać się ligowej rywalizacji. Chcemy zdecydowanie poprawić wyniki z jesieni i bez wątpienia stać nas na to!


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen