W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Sporo pracy wykonali w ciągu ostatnich kilku miesięcy Juniorzy Młodsi B1 z rocznika 2004. Okres zimowy, mimo braku rywalizacji o ligowe punkty, był dla zespołu bardzo intensywny. Poza 70 treningami - na boisku, biegowymi czy funkcjonalnymi, rozegraliśmy ponad 20 meczów sparingowych, w których mogliśmy sprawdzić nowe, wprowadzane w tych miesiącach rozwiązania taktyczne.

Po zakończeniu rundy jesiennej udało nam się rozegrać pięć wartościowych meczów sparingowych. Zmierzyliśmy się z AP Reissa Poznań, Polonią Poznań, Unią Swarzędz, Lubońskim KS oraz Poznańską 13. Były to spotkania, w których mogliśmy rywalizować bez większej presji wyniku, ale jednocześnie szukać już kilku nowych rozwiązań - zarówno personalnych, jak i taktycznych. Część z nich się nie sprawdziła, natomiast kilka postanowiliśmy szlifować już po przerwie świątecznej.

W styczniu rozpoczęliśmy treningi akcentując w większym wymiarze elementy wytrzymałościowe, które miały być bazą, na której będziemy mogli z odpowiednią intensywnością rywalizować w kolejnych miesiącach. Ferie, jak zwykle, były czasem większej częstotliwości treningów, nawet w momencie gdy aura nie do końca nam sprzyjała. Rozegraliśmy też dwa ciekawe sparingi - w Kaliszu z KKS-em oraz na własnym boisku z Gavią Choszczno, podczas których w większym wymiarze skupiliśmy się na wprowadzeniu nowych elementów w ustawieniu zespołu.

Ten sam cel przyświecał nam w lutym, kiedy mieliśmy jeszcze więcej okazji do rywalizacji. Poza meczami kontrolnymi z Miedzią Legnica, Przemysławem Poznań, Unią Swarzędz, Poznańską 13 i Polonią Poznań, wybraliśmy się na trzydniową rywalizację do Łodzi w rozgrywkach Hary Cup. Dla zespołu był to kolejny bardzo pracowity miesiąc, ale tez okres, w którym kilka nowych założeń zaczęło coraz lepiej funkcjonować.

Podsumowaniem pracowitego okresu zimowego miał być mezocykl marcowy. Przez cztery tygodnie staraliśmy się zebrać w całość wszystkie elementy, nad którymi pracowaliśmy od początku listopada, by być w stu procentach gotowymi na inaugurację ligową. Zagraliśmy kolejne mecze - z Poznańską 13, Przemysławem Poznań, AP Reissa Poznań oraz - tuż przed zawieszeniem zajęć - Koziołkiem Poznań 2005. Liczymy, że mimo przerwy w treningach będziemy gotowi na pierwszy wiosenny mecz ligowy. Choć obecnie zawodnicy pracują indywidualnie to warto powiedzieć, że robią to bardzo sumiennie i z dużym zapałem. Poza pracą w węższym gronie, czas zawieszenia treningów piłkarskich wykorzystaliśmy też na zajęcia w formie online, dzięki czemu mogliśmy dokładnie przeanalizować nasze mecze w trakcie okresu zimowego.

Mecze sparingowe i turniejowe:

KS Koziołek Poznań - AP Reissa Poznań 6:1
KS Koziołek Poznań - Polonia Poznań 1:1
Unia Swarzędz - KS Koziołek Poznań 3:1
Poznańska 13 - KS Koziołek Poznań 4:4
KKS Kalisz - KS Koziołek Poznań 4:2
KS Koziołek Poznań - Gavia Choszczno 8:1
Miedź Legnica - KS Koziołek Poznań 0:3
Marymont Warszawa - KS Koziołek Poznań 0:1
Olimpia Warszawa - KS Koziołek Poznań 1:3
Salos Szczecin - KS Koziołek Poznań 2:0
SMS Łódź - KS Koziołek Poznań 1:2
Varsovia II - KS Koziołek Poznań 2:0
Varsovia I - KS Koziołek Poznań 1:1
KS Koziołek Poznań - Przemysław Poznań 3:2
KS Koziołek Poznań - Unia Swarzędz 3:0
Poznańska 13 - KS Koziołek Poznań 4:3
KS Koziołek Poznań - Polonia Poznań 3:2
KS Koziołek Poznań - Poznańska 13 2:5
KS Koziołek Poznań - Przemysław Poznań 6:0
AP Reissa Poznań - KS Koziołek Poznań 2:7
KS Koziołek Poznań - KS Koziołek Poznań B2 8:0


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen