W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Okres zimowy dla naszego zespołu był bardzo pracowity. Poza przerwami świątecznymi, co weekend graliśmy sparingi oraz rozegraliśmy dwa turnieje - w grudniu i marcu. W styczniu trenowaliśmy również podczas obozu dochodzeniowego. Był to dla nas okres wytężonej pracy nad różnymi aspektami naszej gry.

Po zakończeniu zmagań ligowych pod koniec listopada i w grudniu rozegraliśmy sparing z zespołem Lidera Swarzędz i wzięliśmy udział w turnieju PIAST CUP zajmując w nim 8 miejsce na 12 zespołów.

Po przerwie świątecznej od samego początku stycznia rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej. Rozegraliśmy mecze sparingowe z następującymi zespołami: Warta Śrem, Stella Luboń, Gavia Choszczno, AP Oborniki, Luboński KS, Unia Swarzędz, AP Talenty Poznań oraz LPFA SP 72. W większości tych spotkań byliśmy zespołem dominującym, prezentując się lepiej od naszych rywali. Zdobyliśmy dużo bramek, tworząc przy tym mnóstwo ciekawych sytuacji. Natomiast nasze braki pokazały nam zespoły Gavii Choszczno i Unii Swarzędz. W tych meczach zagraliśmy poniżej oczekiwań, byliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy notując wyraźne porażki.

Na pewno bardzo cennym doświadczeniem był dla nas weekendowy turniej w Licheniu. Był to bardzo wartościowy turniej o wysokim poziomie rywalizacji. Mogliśmy przekonać się - na tle zaawansowanych zespołów - jakie są nasze mocne strony, a nad jakimi musimy więcej popracować. Poza samą rywalizacją był również czas na regenerację i budowanie dobrej atmosfery w zespole.

W tym długim okresie zimowym oprócz doskonalenia umiejętności gry 1x1 w atakowaniu i bronieniu skupiliśmy się głównie na doskonaleniu fazy otwarcia gry, budowania gry - tworzenie linii podania, wybiegnięcie w wolną przestrzeń, zmianie centrum gry oraz zakończeniu gry zarówno przez boczne sektory boiska, jak i po podaniach prostopadłych ze środka. Nie zapomnieliśmy również o działaniach w fazach przejściowych oraz oczywiście o bronieniu. Ćwiczyliśmy skracanie i zawężanie pola gry, odbiór piłki w strefie wysokiej oraz asekurację defensywną.

Mimo że cały zespół intensywnie trenował to największym zaangażowaniem i najwyższą frekwencją na treningach przez okres zimowy wyróżnili się Anna Gewiss, Dominik Kałek, Bartosz Mielcarek, Mikołaj Szymczak i Antoni Wiczyński.

Ze wszystkich treningów oraz sparingów chcemy wyciągnąć jak najwięcej wniosków i przystąpić w pełni gotowi do ligowych zmagań w rundzie wiosennej. Mamy nadzieję, na jak najlepsze występy w lidze i pokazanie się z jak najlepszej strony.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen