W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół Skrzatów KS Koziołek Poznań ma za sobą udany okres zimowy. Zawodnicy urodzeni w 2014 oraz 2015 mieli okazję w tym czasie trenować w hali, gdzie zajęcia trwały od listopada do końca lutego. Marzec był natomiast momentem, w którym powróciliśmy na boisku przy ulicy Gdańskiej.

W tym czasie odbyliśmy łącznie prawie 40 treningów, wzięliśmy udział w trzech turniejach oraz aż dziewięciu sparingach. Podczas zajęć frekwencja wynosiła około 80 procent, a chłopcy byli zaangażowani i zainteresowani treningami, co jest najważniejszym aspektem w tej kategorii wiekowej.

Pierwszy duży turniej, w jakim wzięliśmy udział odbył się na początku grudnia i był organizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Pierwszy raz zawodnicy mieli okazję rywalizować na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod tzw. balonem. Kolejny turniej miał miejsce dwa tygodnie później i był organizowany przez Lech Poznań dla klubów patronackich. Ostatni natomiast odbył się pod koniec lutego w hali w Puszczykowie. Na każdym z tych wydarzeń wszyscy uczestniczący chłopcy otrzymali pamiątkowe medale oraz gadżety, które sprawiły im wiele radości oraz zachęciły do dalszej rywalizacji piłkarskiej.

Aby podwyższać umiejętności indywidualne chłopców oraz rozwijać w nich chęć rywalizacji rozegraliśmy sparingi z Wielkopolską Komorniki (trzykrotnie), TPS Winogrady (dwukrotnie), Jurandem Koziegłowy, Błękitnymi Owińska, Talentem Poznań oraz GKS Dopiewo.

Okres zimowy mamy już za sobą i z niecierpliwością czekamy na powrót do treningów. W kwietniu jeśli obostrzenia zostaną zmniejszone, zainaugurujemy cykl trzech turniejów organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Wydarzenia te mają odbyć się raz w każdym miesiącu wiosny, czyli kolejno w kwietniu, maju i czerwcu. Oczywiście w miarę możliwości pozostałe weekendy zostaną uzupełnione grami kontrolnymi, tak by chłopcy mogli jak najczęściej uczestniczyć w rywalizacji piłkarskiej.

Pozostaje życzyć chłopcom dużo chęci do gry oraz rozwoju ich umiejętności indywidualnych i aby z każdym kolejnym meczem czerpali jak najwięcej radości z gry.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen