W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół Młodzików Młodszych KS Koziołek Poznań przygotowuje się do startu rundy wiosennej w lidze prowadzonej przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Zima była bardzo aktywnym okresem dla naszych zawodników.

Tuż po zakończeniu rundy jesiennej, drużyna wzięła udział w turnieju na Mazurach, w Mrągowie. Zagraliśmy kilka dobrych meczów i spędziliśmy sporo wartościowego czasu w gronie drużyny. Udanie rywalizowaliśmy z drużynami z całej Polski, co wpłynęło na naszą pewność siebie.

Jeszcze w grudniu zmierzyliśmy się w meczach kontrolnych z zespołami UKS Talent Poznań, AP Błękitni Owińska oraz AP Akademia Reissa. Dla naszej drużyny były to świetne okazje to pracy nad tym, co szwankowało w pierwszych miesiącach po przejściu do kategorii młodzika. Co ważne, we wszystkich zimowych sparing grali wszyscy regularnie trenujący zawodnicy.

Początek roku to obóz dochodzeniowy. Nasze przygotowania pokrzyżowała w dużej mierze pogoda. Mimo aury, sporo z tego co zaplanowaliśmy, udało się zrealizować. Pierwszy kwartał roku miał być intensywny i tak też było. Zagraliśmy sparingi MKS Nielbą Wągrowiec, FC Poznaniakiem Poznań, KS Canarinhos Skórzewo, AP Gavią Choszczno, KSS Kotwicą Kórnik, TMS Stellą Luboń, Poznańską 13, Avią Kamionki oraz na wyjeździe dwukrotnie z MKS Trzemeszno. Nie doszły do skutku nasze mecze z APR Piła, FA Ostrów oraz z kadrą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2010.

W kilku meczach zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, w kilku poniżej oczekiwań. Najważniejsze, że było widać efekty naszych treningów. Jako zespół chcemy umieć otwierać grę od własnej bramki w strefie niskiej, nawet jeśli czasami kończy się to utratą gola. Zależy nam by być zespołem dominującym, posiadającym piłkę przez większą cześć spotkania. Wydaje się, że nasi zawodnicy wiedzą, jak powinni zachowywać się na poszczególnych pozycjach. Pracowaliśmy nad wydłużaniem i skracaniem pola gry, wykorzystywaniem całej szerokości boiska. Doskonaliliśmy rozegranie rzutów rożnych. Nie zapominaliśmy o umiejętnościach technicznych, które w tym wieku są ważniejsze od taktyki.

Cieszy wysoka frekwencja przez praktycznie całą zimę. W tej chwili drużyna liczy 20 zawodników. Większość zasługuje na wyróżnienie za zaangażowanie i poczynione postępy. Dobrą pracą wyróżnili się przede wszystkim Adam Bartłomiejczak, Oliwier Bromberek, Szymon Krzyżaniak, oraz Alex Ziółkowski. Spore postępy poczynili Mateusz Piotrowski, Antoni Małecki, Kuba Figaszewski oraz Stanisław Ulatowski. Najwięcej goli zimą stało się udziałem Filipa Wieczorka.

Wiosną czeka nas rywalizacja w II lidze. Naszymi przeciwnikami będą UKS Lider Swarzędz, KS Viktoria Września, KS Pogoń Książ Wielkopolski oraz UKS Talent Poznań. Wyniki w kategoriach młodzieżowych nie są najważniejsze, ale mamy nadzieję, że dobrze przepracowana zima sprawi, że runda wiosenna będzie udana.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen