W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


W dniach 5-7 marca zawodnicy rocznika 2005 mieli okazję rywalizować w mocno obsadzonym turnieju SBG CUP U-16 w Jarocinie. Czas spędzony na tej trzydniowej imprezie z pewnością będzie dla zawodników sporym doświadczeniem.

Pierwszy dzień turnieju zaczął się dla nas bardzo obiecująco. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy PSV Łódź 1:0 po bramce Mateusza Urbańskiego. Drugie spotkanie zaczęliśmy równie mocno zmotywowani. Mecz z MLKS Victorią Sulejówek miał dość wyrównany przebieg, jednak to nasi rywale byli skuteczniejsi i ostatecznie wygrali 2:0.

W sobotę rywalizację rozpoczęliśmy od meczu z AS Orzeł Ząbkowice Śląskie. Niestety, w tym spotkaniu zagraliśmy słabo, popełniając błędy indywidualne, po których przeciwnicy zdobywali bramki. Ostatecznie przegrywamy 1:2. W kolejnych spotkaniach zmierzyliśmy się z AP Olympic Wrocław i Górnikiem Konin. W meczu z zespołem z Wrocławia musieliśmy uznać zdecydowaną wyższość przeciwnika, który wygrał z nami 3:0. Jak się później okazało, zespół ten zdominował i wygrał cały turniej, wygrywając wszystkie mecze. Ostatnie spotkanie grupowe było równie wyrównane, co pozostałe, ale o końcowym wyniku zdecydowała bramka z rzutu karnego. Niestety, była to bramka dla przeciwnika.

Niedzielne rozgrywki, z racji na niskie miejsce zajęte w grupie, zaczęliśmy od samego rana. W pierwszym meczu zanotowaliśmy remis 1:1 z Calisią Kalisz, tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu. Kolejne spotkanie to bezbramkowy remis z PSV Łódź, pomimo wielu dobrych sytuacji do zdobycia bramki. W ostatnim meczu natomiast pokonaliśmy SF Luboń 1:0 po bramce Jakuba Pawlaka.

Wyniki fazy grupowej:

KS Koziołek Poznań - PSV Łódź II 1:0 (Mateusz Urbański)
KS Koziołek Poznań - MLKS Victoria Sulejówek 0:2
KS Koziołek Poznań - AS Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:2 (Maksymilian Chomicz)
KS Koziołek Poznań - AP Olympic Wrocław 0:3
KS Koziołek Poznań - Górnik Konin 0:1

Mecze o miejsca 9-12:

KS Koziołek Poznań - Calisia Kalisz 1:0 (Mateusz Nowak)
KS Koziołek Poznań - PSV Łódź II 0:0
KS Koziołek Poznań - SF Luboń 1:0 (Jakub Pawlak)

Po turnieju czujemy bardzo duży niedosyt. Ostatecznie zajęliśmy 10. miejsce. Z pewnością było nas stać na dużo lepszą grę i wyniki. Mecze w turnieju trwały tylko 27 minut i czasami wyniki były dość zaskakujące. Na duży plus można zaliczyć rywalizację z naprawdę silnymi zespołami, z którymi na co dzień nie mamy okazji się mierzyć. Wyjazd był również okazją do integracji całego zespołu, w tym 4 nowych zawodników, którzy dołączyli do drużyny przed rundą wiosenną. W najbliższych tygodniach czeka nas nadal ciężka praca i gry kontrolne z mocnymi przeciwnikami, tak aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek ligowych.


Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen