W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Wymagająca rywalizacja w I lidze okręgowej czekała w sezonie 2017/18 zawodników rocznika 2007. Nasz zespół w minionym sezonie prowadzili dwaj trenerzy - jesienią Piotr Schulze, natomiast w rundzie wiosennej Szymon Hasiński.

Priorytetowym celem w zakończonym sezonie było podniesienie indywidualnych umiejętności każdego zawodnika. Poza elementami motoryki, pracowaliśmy między innymi nad poprawą dryblingu, uderzeniem piłki obiema nogami, pierwszym kontaktem z piłką czy podejściem mentalnym do zawodów. Patrząc na drybling możemy być zadowoleni z osiągniętego postępu. Kolejnym priorytetem była wspomniana praca z piłką obydwiema nogami - część z chłopców na pewno poprawiła się w tym zakresie, natomiast część czeka jeszcze praca nad tym elementem. Na duży plus u całej drużyny trzeba zaliczyć przyjęcie kierunkowe czy pierwszy kontakt z piłką pod presją przeciwnika. Tracimy znacznie mniej piłek, potrafimy już się o wiele lepiej zachować w takiej sytuacji. Natomiast co do podejścia mentalnego to nasze nastawienie było proste - to nie przeciwnik ma decydować o przebiegu boiskowych wydarzeń, a każdy z nas ma cały czas dawać z siebie wszystko i przeć do przodu. Podsumowując powyższe zagadnienia, z indywidualnych postępów możemy być zadowoleni, ale z pewnością jest jeszcze kilka spraw, nad którymi musimy systematycznie pracować.

Rywalizacja w rozgrywkach ligowych była dla nas bardzo trudna. Zostaliśmy zmuszeni do maksymalnego wysiłku i liczymy, że stuprocentowe zaangażowanie przyniesie efekty już w najbliższych miesiącach. Kilka meczów w naszym wykonaniu miało dwie odmienne połowy. Po narzuceniu wysokiego pressingu w pierwszej połowie, w drugiej czasami brakowało nam sił i nieco koncentracji. Były jednak i takie spotkania, w których w drugiej połowie prezentowaliśmy się lepiej. Patrząc na wyniki naszych spotkań w tych, których musieliśmy uznać wyższość naszych rywali, wynik był często za wysoki. Będziemy pracować nad naszą skutecznością, zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej - tak żeby w najbliższym sezonie dyktować warunki na boisku przez jak największą część meczu.

W następnym sezonie będziemy grali już na większym boisku w formacie dziewięcioosobowym na poziomie II ligi. Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, by kolejne dwa były do przodu. O kroku do tyłu, mówimy tylko w przypadku o szczeblu rozgrywek, bo na rozwoju na pewno nie stracimy. Nauczymy się grać na dużym boisku z teoretycznie słabszymi rywalami i zrobimy wszystko, by jak najszybciej wrócić na najwyższy szczebel rozgrywek będąc znacznie mocniejszymi. Na mniejszym boisku uczyliśmy się podejmować samodzielne decyzje, ponieść się fantazji, tak aby na większym placu w przyszłym sezonie podejmować jak najwięcej skutecznych rozwiązań.Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen