W pierwszych latach przygody z piłką nożną, dużo ważniejsze jest zrozumienie samych dzieci niż futbolu!


Zespół rocznika 2006 Klubu Sportowego Koziołek Poznań ma za sobą kolejny sezon. Pierwszy w kategorii młodzika, gdzie drużyna grała na dużym boisku, w formacie dziewięcioosobowym. Warto przypomnieć, że zespół po awansie czekała rywalizacja w II lidze.

W rundzie jesiennej nasz zespół zdobył kilkanaście punktów i wydawało się, że czeka nas spokojne utrzymanie w II lidze. Jak się później okazało, o kolejne punkty było dużo trudniej. Być może dobra dyspozycja jesienią uśpiła naszą czujność.

Zimą odbyło się kilka sparingów z naszym udziałem, jak choćby z Akademią Piłkarską Owińska czy Wielkopolską Akademią Piłkarską. Wzięliśmy też udział w kilku turniejach. Cennym doświadczeniem był wyjazd do Berlina. W stolicy Niemiec braliśmy udział w dwóch turniejach Wintercup Viktoria Mitte. Zajęliśmy czwarte oraz siódme miejsce. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony pod względem sportowym, a rywalizacja w czasie obu turniejów przyniosła wiele pozytywnych emocji.

Pierwsze wiosenne mecze pokazały, że utrzymanie może nie być tak łatwym celem. Zespół grał momentami nieźle, ale miał problem z tym, co w piłce najważniejsze, czyli strzelaniem goli. Kolejne spotkania bez zdobyczy punktowej przybliżały nas do powrotu do III ligi. Drużynę w połowie maja przejęli trenerzy na co dzień zaangażowani przy zespole rocznika 2009, czyli Jędrzej Segień i Łukasz Bigus. To nie zmieniło obrazu naszej gry i zanotowaliśmy kolejne dwie porażki. Cieszyło jednak zaangażowanie naszych zawodników. Liczyliśmy, że to przyniesie skutek.

Zespół rocznika 2006 zagrał bardzo dobre dwa ostatnie ligowe spotkania. Najpierw zremisowaliśmy z walcząca o awans Kotwicą Kórnik, kiedy to ku rozpaczy przeciwników, strzeliliśmy bramkę w ostatniej minucie meczu. Następnie wywieźliśmy punkt z Komornik. Nasza drużyna była tego dnia dużo lepsza. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Jak się później okazało, te dwa punkty dały nam upragnione utrzymanie w II lidze.

Bardzo dobrze prezentowaliśmy się całą wiosnę w Marathon Lidze Mistrzów Koziołka, gdzie zajęliśmy drugą lokatę. Po początkowych niepowodzeniach, w ostatnich dziewięciu meczach aż osiem razy zdobywaliśmy komplet punktów. Zawodnikom należą się brawa za te osiem tygodni rywalizacji.

Przed zespołem drugi ligowy sezon w kategorii młodzika. Treningi zaczynamy już w sierpniu, by w połowie miesiąca wziąć udział w obozie szkoleniowym już pod wodzą nowego trenera, Marcina Kotowskiego. Powodzenia!Jedenastka ZimyNabór 2015

Nabór 2014

Nabór 2013

Plakat KoziołekKluby Partnerskie


Centrum Medyczne DiagnosisCityZen